Strona główna

HISTORIA SIÓDEMKA SZKOŁĄ DLA WSZYSTKICH METODA TOMATISA EEG BIOFEEDBACK SALA DOŚW. ŚWIATA BIBLIOTEKA SZKOLNA KLASY INTEGRACYJNE KLASY SPORTOWE

O szkole

BIBLIOTEKA SZKOLNA

 

 

W BIBLIOTECE SZKOLNEJ DUŻO SIĘ DZIEJE – PRZYJDŹ, ZOBACZ, ZOSTAŃ NA DŁUŻEJ

 

Bibliotekę prowadzą nauczycielki bibliotekarki -

mgr Aleksandra Guśtak, mgr Marta Lisak

 

ZAPRASZAMY NA BLOGA BIBLIOTEKI:

www.bibliotekasp7.blogspot.com

Na blogu można znaleźć:

- aktualności z życia biblioteki,

- godziny otwarcia,

- relacje z przeprowadzonych akcji bibliotecznych,

- informacje o zbliżających się wydarzeniach,

- lektury

- … oraz wiele innych ciekawych informacji ;)

 

 

Biblioteka szkolna mieści się w sali 9 będącej wypożyczalnią z wolnym dostępem do półek oraz strefą czytelniczą z podręcznym księgozbiorem.

Biblioteka została powołana do życia w 2014 roku w związku z pojawieniem się w szkołach darmowych podręczników. Obecnie, aby sprostać wymaganiom i oczekiwaniom czytelników, księgozbiór jest stale powiększany o potrzebne lektury i beletrystykę.

Pod koniec roku szkolnego 2016/2017 rozpoczęto komputeryzacje biblioteki. Zakupiono czytników kodów i zainstalowano program biblioteczny Biblioteka firmy Librus. W roku szkolnym 2017/2018 prowadzono komputeryzację zbiorów bibliotecznych: wpisywany księgi inwentarzowe do programu oraz, z pomocą aktywu bibliotecznego, oklejano książki kodami, co umożliwia szybsze wypożyczanie zbiorów. Od marca 2018 roku prowadzone jest pełne wypożyczanie zbiorów bibliotecznych za pomocą programu bibliotecznego.

Nasza biblioteka cały czas stara się łamać stereotyp biblioteki „w paki pozamykanej”. Na przerwach uczniowie w każdym wieku chętnie przychodzą, nie tylko wypożyczyć książki, ale również porozmawiać, wycieszyć się, spotkać ze znajomymi czy tez zagrać w różnorakie gry planszowe, które biblioteka ma do zaoferowania.

Na zajęciach Koła Bibliotecznego świetnie odnajdują się starsi jak i młodzi uczniowie. Oprócz zajęć czytelniczych i plastycznych prowadzone są również warsztaty tworzenia biżuterii
z koralików oraz scrapbooking’u.

 

ZAPRASZAMY DO BIBLIOTEKI!

 

 

 

 

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Skłodowskiej - Curie w Jaworznie
    43-609 Jaworzno
    ul. Ławczana 12
  • 32 76 29 180

Galeria zdjęć