Nasi sportowcy

.

Od wielu lat w naszej szkole funkcjonują klasy o profilu piłka siatkowa dziewcząt. Z początkiem września kolejny rocznik rozpoczął naukę i szkolenie sportowe w klasie siatkarskiej. Powstanie klasy siatkarskiej poprzedza cały rok pracy. Nauczyciele naszej szkoły i jednocześnie trenerzy MCKiS co roku przeprowadzają testy sprawnościowe w klasach trzecich we wszystkich szkołach podstawowych w Jaworznie. Wyselekcjonowane dziewczęta otrzymują zaproszenia na zajęcia sportowe w ramach programu MCKiS – lubimy sport. Zajęcia te trwają cały rok szkolny. Głównie z tych zajęć rekrutują się uczennice klas siatkarskich w naszej szkole.

Uczennice klas siatkarskich mają bogaty program szkolenia. Oprócz tego, że dziewczęta realizują podstawę programową z wychowania fizycznego, mają także zajęcia z pływania oraz specjalistyczne szkolenie siatkarskie. Wszystkie uczennice klas siatkarskich zgłoszone są do rozgrywek mini siatkówki Kinder Joy of Moving i otrzymują stroje meczowe. Co rokuw okresie ferii zimowych i wakacji letnich organizowane są obozy sportowe.

Klasy siatkarskie dziewcząt w Szkole Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Jaworznie.

Klasa 4c, rok szkolny 2023/2024

Górny rząd: Emilia Koczur, Zofia Lach, Magdalena Balinowska, Aurelia Ciołczyk, Ewa Berkowska, Anna Madeja, Joanna Głowacka, trener Maciej Rzędzicki

Dolny rząd: Malwina Janarek, Anna Sułek, Maja Szczerba, Jessika Jamróz, Natalia Starzyk, Dorota Dziurdzia

Klasa 6c, rok szkolny 2023/2024