Miejski Konkurs Literacki HERBERTiada Stypendium prezydenta Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy Niepodległa do Hymnu Stypendium Ministra Edukacji Narodowej dla ucznia naszej szkoły

Miejski Konkurs Literacki

HERBERTiada

20 marca w MDK odbył się XIII Festiwal Poezji HERBERTiada. Naszą Szkołę reprezentowało dwoje uczniów- Igor Kasperczyk i Honorata Garlej.

Miło nam powiadomić, że oboje stanęli na podium! Igor zajął III miejsce (recytował wiersz „Siódmy anioł”),a Honorata za wiersz „Domysły na temat Barabasza” zdobyła I miejsce.

Honorata wzięła również udział w Ogólnopolskim Festiwalu Herbertowskim, który odbył się w Lublinie. I tam doceniony został Jej talent recytatorski- otrzymała wyróżnienie.

Wielkie brawa!

Komisja konkursowa Miejskiego Konkursu Literackiego
pt. „Sto lat temu w Jaworznie” w składzie:

Barbara Chuderska - doradca metodyczny języka polskiego

Alicja Pacyniak - pracownik Działu Informacji Regionalnej MBP w Jaworznie

Adrian Rams -  muzealnik Muzeum Miasta Jaworzna

Zdzisław Pyter - nauczyciel języka polskiego

po dokonaniu oceny wszystkich prac przyznała następujące nagrody:

I miejsce zdobyła Zofia Jelonek

za opowiadanie „Życie robotnika sto lat temu”, w którym poprzez postać Ignacego Mościckiego został opisany moment wolności. Pracę wyróżniał dojrzały styl i język oraz elementy wzmacniające emocje.

II miejsce otrzymała Julia Tomsia

za opowiadanie „Pamiątki ogrzewające serce”, które  ma budowę klamrową
i jest opowieścią  podkreślającą niezwykłość zwykłości Antoniego Pokornego.

III miejsce zajęła Bożena Borowska

za opowiadanie, w którym dochodzi do spotkania członków  jednej rodziny, mieszkających dotychczas w trzech zaborach. Na uwagę zasługuje szczerość
i autentyczność emocji.

Wyróżnienie otrzymała Maria Bankiewicz

za opowiadanie „Niezwykłe spotkanie”, w którym przedstawiła jeden dzień
z życia najmłodszego syna Pokornych.