Strona główna

 • Siódemka znowu grała z Orkiestrą!

   W 31. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy uczniowie SP 7 kolejny raz stanęli na wysokości zadania. W zimny niedzielny poranek, 29 stycznia, 57 wolontariuszy połączonych w kilkuosobowe zespoły, gotowych do odebrania puszek stanęło w murach szkoły. Po krótkiej odprawie, ustaleniu kto, gdzie i z kim będzie pracował, poszli i z uśmiechami na ustach zbierali do puszek datki od mieszkańców naszego miasta.

  W murach szkoły powstał zorganizowany przez nauczycieli sztab, gdzie na zmarzniętych i głodnych wolontariuszy czekała gorąca herbata, pyszne tosty, gofry, ciasto i smakowita rozgrzewająca zupa gulaszowa. Choć pogoda w tym dniu nie rozpieszczała naszych zapalonych wolontariuszy, uśmiechów i dobrego humoru nikomu nie brakowało. Około godziny 17:00 uczniowie razem z nauczycielami pojechali do głównego sztabu WOŚP w Galenie i oddali swoje wypełnione po brzegi puszki. Po przeliczeniu wszystkich pieniędzy okazało się, że dzięki ich staraniom konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy wzbogaciło się o niebagatelną kwotę 16.719 zł i 47gr!!!

  Gratulujemy serdecznie wszystkim zbierającym!

  Nie sposób nie wspomnieć o zespole, który zebrał największą kwotę. Dwie Leny, Gabriel i Marysia z klasy 7a zebrali w sumie 1.619 zł i 49 gr – wielkie brawa!

  Ogromnie dziękujemy każdemu, kto wspomógł nawet najmniejszą kwotą naszą Wielką Świąteczną zbiórkę. Siema!

 • Harmonogram rekrutacji do klas pierwszych

  Na stronie naboru http://jaworzno.podstawowe.vnabor.pl zostaną zamieszczone szczegółowe informacje dotyczące zasad rekrutacji, harmonogramu, instrukcji postępowania oraz ewentualne bieżące komunikaty związane z rekrutacją.

   

  Wykaz ulic należących do obwodu

  Szkoły Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Jaworznie

  1) ul. Piłsudskiego od nr 48 do ostatniego numeru parzystego
  2) ul. Grunwaldzka od 143 do 235 numery nieparzyste
  3) ul. Ławczana
  4) ul. Śląska

 • Harmonogram rekrutacji do przedszkoli

  Wniosek o przyjęcie dziecka wypełnia się elektronicznie, logując się na stronie  https://nabordoprzedszkola.pl/jaworzno 

 • Harmonogram rekrutacji do klasy czwartej sportowej

  Oddziały sportowe w Szkole Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi: piłka siatkowa dziewcząt.

  Wypełnione dokumenty należy złożyć w sekretariacie szkoły w terminie od 13.02.2023 r. do 24.02.2023 r.

  Rekrutacja będzie prowadzona zgodnie z jej zasadami w Szkole Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi  w Jaworznie.

  Termin prób sprawności fizycznej zostanie podany w dniu 24.02.2023 r.

  Trener Mariusz Łoziński, tel.: 698 657 360

 • Koduj z Gigantami „RETROPROGRAMOWANIE”

  Koduj z Gigantami „RETROPROGRAMOWANIE ”to cykl ogólnopolskich, bezpłatnych warsztatów z programowania dla uczniów szkół podstawowychponadpodstawowych, prowadzony przez najlepszych trenerów.

  Warsztaty odbędą się stacjonarnie 11 lutego 2023 r. w  sali szkoleniowej przy ulicy Karola Olszewskiego 22w Jaworznie.

  Dzięki wykorzystaniu wielu nowoczesnych środowisk programowania spróbujemy połączyć ze sobą świat dzieci i świat rodziców.

  Warsztaty umożliwiają poznanie podstaw programowania w środowiskach takich jak:

  Klasy 1-3 szkoły podstawowej: Scratch, Minecraft

  Klasy 4-6 szkoły podstawowej: Scratch, AppInventor

  Klasy 7-8 szkoły podstawowej oraz szkoły ponadpodstawowe: C#, Python,C++

  Aby wziąć udział w zajęciach, wystarczy indywidualnie zarejestrować się na stronie:

  www.kodujzgigantami.pl

  Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów do udziału w naszych warsztatach - zarówno osoby, które dopiero rozpoczynają przygodę z programowaniem, jak również entuzjastów komputerów i nowych technologii.

   Z wyrazami szacunku,

  Daniel Skuza
  Giganci Programowania Jaworzno
  ul. Karola Olszewskiego 22, 43-600 Jaworzno
  601-729-322

  Wydarzenie wspierają MEN, GovTech, Janusz Cieszyński Sekretarz Stanu w KPRM ds. Cyfryzacji, NASK i ORE, Prezydent Miasta Jaworzno Pan Paweł Silbert oraz włodarze miast. Wraz z naszymi patronami honorowymi serdecznie zapraszamy Państwa uczniów do udziału w akcji.

 • "Ile waży św. Mikołaj" - akcja nabiera rozpędu

  Akcja " Ile waży św. Mikołaj?" w toku. Już wszystkie zebrane monety trafiły do oddziałów przedszkolnych. Teraz LICZYMY, LICZYMY, LICZYMY. Jesteście wspaniali, góra monet jest ogromna!!! Już niebawem wysyłamy i czekamy na wynik.

 • Jesteśmy najlepsi

  W sobotę 10 grudnia na rynku naszego miasta odbył się zorganizowany dla jaworznickich szkół wokalny konkurs pod tytułem Świąteczna Mega Moc. Patronem i głównym sponsorem tego wydarzenie był TAURON Wytwarzanie. Wszyscy uczetnicy w jego ramach mieli zaprezentować wybraną przez siebię kolędę lub pastorałkę. Naszą szkołę reprezentował przygotowany przez pana Piotra Krawczyka zespół złożony z kilkunastu uzdolnionych muzycznie uczniów. Byli to:  Julia Szlósarczyk, Zuzanna Szpilarewicz, Julia Śląska, Jagoda Rauszer, Milena Balcerzak, Paweł Motyka, Igor Stadler, Andrzej Trojan, Piotr Dulowski, Tymoteusz Morawski, Kacper Wieczorek oraz Mikołaj RauszerWystąpili oni pod wodzą pana Zdzisława Pytera i w brawurowy sposób wykonali pastorałkę A wczora z wieczora. Jury porwane żywiołowością i autentycznością naszych wykonawców przyznało naszej szkole zaszczytne pierwsze miejsce i główną nagrodę w wysokości 12.000 zł. Radość i zaskoczenie, euforia i niedowierzanie - takie emocje towarzyszyły zwycięzcom podczas ogłoszenia wynikow i rozdania nagród. Gratulujemy sukcesu i cieszymy się wraz z Wami.

 • Turniej Boccia

  W piątek 18.11. 2022 odbył się IV Integracyjny Turniej Boccia w Sosnowcu. Barwy naszej szkoły reprezentowały dwie drużyny. Emocjonujące rozgrywki zostały zakończone sukcesem: 2. miejsce w kategorii wiekowej 6 - 13 lat zajęła drużyna w składzie Dorota Dziurdzia, Mikołaj Trojan i Wojciech Kawala, a 4. miejsce w kategorii wiekowej 14 - 20 lat Andrzej Trojan, Dominik Strugała i Aleksander Pałczyński. Trenerką obu zespołów była pani Marzena Kasperczyk, a opiekunami panie Małgorzata Kurek i Joanna Hrapkowicz. Serdecznie gratulujemy naszym zawodnikom i życzymy dalszych sukcesów.

 • Narodowe Święto Niepodległości

  W tym tygodniu uczniowie naszej szkoły obchodzili Narodowe Święto Niepodległości.

  Świętowanie rozpoczęliśmy uroczystym apelem, na którym uczniowie klas ósmych nakreślilikrótki rys historyczny długiej i ciężkiej drogi naszego kraju do odzyskania upragnionej wolności. Wspomogło ich młode pokolenie czwartoklasistów, które z ogromnym wdziękiem i zaangażowaniem przedstawiło, czym jest współczesny patriotyzm, parafrazując Katechizm Polskiego Dziecka Władysława Bełzy. W taki oto sposób stworzyliśmy zbiór wartości młodego współczesnego Polaka. Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego wszystkie klasy przyozdobiły drzwi swoich pracowni lekcyjnych barwami narodowymi, co niewątpliwie dodało powagi, ale też pokazało w jak radosny sposób należy świętować, ten bez wątpienia  jeden z najradośniejszych dni w historii naszego kraju.Zwieńczeniem obchodów uroczystości był udział w ogólnopolskiej akcji Szkoła do hymnu, w ramach której o symbolicznej godzinie 11:11 całą szkołą zaśpiewaliśmy hymn Mazurek Dąbrowskiego.Dziękujemy za zaangażowanie i aktywne uczestnictwo w tych uroczystościach wszystkim uczniom i nauczycielom.

 • Ogólnopolski Tydzień Kariery

  W dniach 17-23.10.2022 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Ogólnopolskim Tygodniu Karier, podczas którego brali udział w warsztatach z doradcą zawodowym, dotyczących planowania kariery zawodowej i zastanawiali się, co wyróżni ich na rynku  pracy. Podczas zajęć z wychowawcami oraz świetlicowych młodzi wychowankowie prezentowali swoje zainteresowania, hobby, pasje, umiejętności i rozmawiali o swoich ulubionych przedmiotach szkolnych oraz roli nauki w dorosłym życiu. Podczas zajęć uczniowie klas młodszych i oddziałów przedszkolnych poznawali świat zawodów a także prezentowali zawody swoich rodziców.

 • Światowy Dzień Zwierząt

  Nasza szkoła świętowała Światowy Dzień Zwierząt trochę później, niż to wypadało w kalendarzu, ponieważ chcieliśmy zebrać większą ilość karmy, aby móc zawieźć ją do schroniska. W tym roku obdarowaliśmy Schronisko Zwierząt w Chełmku. Dzieci mamy wspaniałe i jak zwykle nie zawiodły. Zabawne podsumowanie tego etapu przygotowały przedszkolaki z naszej szkoły oraz uczniowie klasy 3a i 4c.

  Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim, którzy okazali swoje wsparcie dla tych istot, które potrzebują naszej pomocy. Przypominamy, że zbiórka karmy i akcesoriów trwa nadal i następną część pomocy materialnej planujemy przekazać w lutym.

 • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

  Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to akcja edukacyjna. Ma na celu zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Uczniowie mogą przy tej okazji nadrobić „tabliczkowe” zaległości, a dorośli pokazać swoją świetną formę znajomości nawet trudnych przypadków mnożenia. Niecodzienne w akcji jest, że to właśnie uczniowie przepytują swoich młodszych i starszych kolegów oraz dorosłych. Tak też było i w tym roku. Emocji, wrażeń, satysfakcji i radości z otrzymanych certyfikatów Eksperta Tabliczki Mnożenia było wiele. Cały dzień w miłej i jednocześnie naukowej atmosferze. Tak oto tegoroczny Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia przeszedł do historii. Do zobaczenia za rok.

  Za organizację Dnia Tabliczki Mnożenia w naszej szkole dziękujemy Nauczycielom i Uczniom z klas 8h, 8e i 8d: Maciejowi, Jakubowi, Nadii, Wiktorii, Zuzie, Marcie, Nadii,Emilii i Amelii.

 • Pola Nadziei

  Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to kim jest;

  nie przez to co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi

                                                       św. Jan Paweł I

  UCZYMY POMAGAĆ

  Nasza szkoła w tym roku szkolnym bierze udział w pięknej akcji Pola Nadziei.

  Koordynatorem programu jest pani Beata Sobór-  nauczycielka w oddziałach przedszkolnych.

  Celem programu  jest szerzenie idei hospicyjnej, pozyskiwanie funduszy na prowadzoną opiekę dla nieuleczalnie chorych, uwrażliwianie dzieci, młodzieży, dorosłych na potrzeby chorych, zachęcanie do wolontariatu i możliwość pomocy.

  W październiku dzieci i uczniowie klas I – III będą sadzić cebulki żonkili na terenie naszej szkoły. W ramach realizacji programu Pola Nadziei, koordynatorzy z hospicjum będą gościć w naszym przedszkolu i szkole. Przeprowadzone zostaną pogadanki, prelekcje, celem zachęcenia do bezinteresownej pomocy na rzecz chorych i ich rodzin.

  POLA NADZIEI jest to program, który stworzony został przez organizację charytatywną Marie Curie Cancer Care w Wielkiej Brytanii. Ideą programu jest uwrażliwianie społeczeństwa na los terminalnie chorego człowieka. W 1998 roku organizacja MCCC w Edynburgu obchodziła swoje 50-lecie. Przygotowując się do obchodów tej uroczystości, mając za patronkę Marie Skłodowską-Curie, postanowiła zapoznać ze swoją inicjatywą hospicja polskie. Kraków jest miastem bliźniaczym z Edynburgiem, zatem to on został wybrany, jako miejsce polskiej edycji Pól Nadziei. Beneficjentem programu zostało Hospicjum św. Łazarza. Wiosną 1998 roku w parkach krakowskich zakwitły pierwsze Pola Nadziei. Organizacja MCCC przekazała wówczas 350 tys. żonkilowych cebulek oraz niezbędną do przeprowadzenia akcji pomoc i wiedzę, a po zakończeniu akcji wyraziła zgodę na rozpropagowanie akcji w całej Polsce.

  ŻONKIL  w czasach starożytnych był symbolem nadziei na nowe życie-odrodzenie. Widocznym elementem kampanii jest właśnie ten kwiat - piękny, subtelny, doskonały w swoim kształcie, barwie, zapachu, ale też kruchy, delikatny, jak delikatne i kruche jest życie człowieka. Żonkile są międzynarodowym symbolem nadziei, łącznikiem miedzy ludźmi zdrowymi, a tymi których dotknął ból choroby nowotworowej. Spoglądając na niego, pamiętamy o ludziach chorych, cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata, pamiętamy o ich bliskich.

 • Komunikat w sprawie ubezpieczenia szkolnego NNW

  Szanowni Państwo,

   

  Rada Rodziców naszej Szkoły dokonała wyboru oferty ubezpieczenia NNW na kolejny rok szkolny 2022/2023. Dzieci zostały objęte ochroną ubezpieczeniową firmy InterRisk TU S.A.

   

  Ochrona ubezpieczeniowa trwać będzie w okresie: 01.09.2022 – 31.08.2023 r.

   

  SKŁADKA roczna:   60,00 zł  (przedszkole, szkoła, nauczyciele)    

   

  ATUTY OFERTY:

   

  • Świadczenie bólowe wypłacane w przypadku uszkodzeń ciała w następstwie nieszczęśliwego wypadku, które wymagało interwencji medycznej w placówce medycznej oraz co najmniej dwóch wizyt kontrolnych;
  • Hejt Stop  - pomoc informatyczna, psychologiczna i prawna w przypadku doznania mowy nienawiści w sieci.
  • Zwrot kosztów za zakup lub naprawę okularów lub aparatów słuchowych zniszczonych w wyniku NNW na terenie placówki oświatowej do 200 zł;
  • Świadczenie wypłacane z tytułu pogryzienia przez psa oraz pokąsania lub ukąszenia;
  • świadczenie wypłacane za pobyt i leczenie w szpitalu – opcja pobyt w szpitalu z NNW max 95 dni. Stawka za pierwsze 10 dni  - 150,00 zł. Pakiet KLESZCZ i rozpoznanie boreliozy.
  • Brak podlimitów w przypadku potrzeby leczenia lub rehabilitacji;
  • Prosta i szybka procedura likwidacji szkód. Wniosek o wypłatę odszkodowania można wysłać w wersji elektronicznej (na email) lub w wersji papierowej (pocztą).
  • Pomoc indywidualnie wyznaczonego Opiekuna Placówki przez cały okres ochrony (bez  potrzeby kontaktu z infolinią

   

  Kontakt do Opiekuna placówki: tel. 887 777 112  p.Agnieszka Kostarz

   

  Aby przystąpić do ubezpieczenia należy wpłacić składkę do Skarbnika klasowego np.:podczas pierwszego zebrania w szkole oraz wpisać się na listę osób ubezpieczonych do 20 września. Po zebraniu składek skarbnik klasowy przekazuje pieniądze i listę do Pani Sylwia Kaszuba do dnia 26 września 2022roku.  tel.: 797 490 993 proszę po godz. 16.00

  Dokumenty do pobrania:

  TABELA__NORM__OCENY__PROCENTOWEJ_USZCZERBKU_NA_ZDROWIU.pdf

  oferta_przedszkole_SP_7_Jaworzno.pdf

  oferta_szkola_SP_7_Jaworzno_(1).pdf

  OWU_Interrisk_2022_(1).pdf

  TABELA__NORM__OCENY__PROCENTOWEJ_USZCZERBKU_NA_ZDROWIU(1).pdf

 • Pomoc prawna w naszej szkole

  W ramach współpracy z Miastem Jaworzno Stowarzyszenie "Dogma" prowadzi w naszej szkole punkt nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz nieodpłatnej mediacji. 

  Harmonogram pracy poradni:

  Szczegółowy harmonogram pracy wszystkich punktów nieodpłatnej pomocy prawnej i poradnictwa obywatelskiego dostępny jest pod adresem:

  https://bip.jaworzno.pl/m,19258,nieodplatna-pomoc-prawna-i-poradnictwo-obywatelskie.html

  Zapisy prowadzone są pod numerem telefonu 510-970-680 w godzinach pracy Urzędu Miejskiego w Jaworznie (tj.: pon., wt., śr. 7:00-15:00, czw. 7:00-16:00, pt. 7:00-14:00) lub za pośrednictwem strony internetowej: https://np.ms.gov.pl/zapisy

  Na stronie www.dogma.org.pl podane są numery do zapisów na porady udzielane przez prawników i doradców Stowarzyszenia „DOGMA”.

 • Szkolny zestaw podręczników

  Poniżej link do zetawu podręczników na rok szkolny 20222023.

  SZKOLNY-ZESTAW-PODRECZNIKOW-2022-2023.pdf​​​​​​​

 • Możliwość włączenia się w zbiórkę i pomoc dla Ukrainy

  Od wtorku 1 marca ruszyła zbiórka dla uchodźców z Ukrainy. Potrzebne rzeczy i żywność można przekazywać codziennie (od poniedziałku do niedzieli) w godz. od 8.00 do 20.00. Miejsce zbiórki: Hala MCKiS Osiedle Stałe ul. Inwalidów Wojennych 18. Więcej informacji na stronie miejskiej:

  lhttps://www.um.jaworzno.pl/pl/aktualnosci/7060/jaworzno_pomaga_ukrainie_rusza_miejski_punkt_koordynacji_zbiorek_i_pomocy_dla_ukrainy.html

 • KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO 202/2023

  KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO 202/2023

  Rozpoczęcie rocznych zajęć dydaktyczno-wychowawczych - 1 września 2022 r.

  Zimowa przerwa świąteczna - 23 grudnia 2022 r. - 1 stycznia 2023 r.

  Ferie zimowe - 16 - 29 stycznia 2023 r.

  Egzamin ósmoklasisty - 23, 24, 25 maja 2023 r.

  Wiosenna przerwa świąteczna - 6 - 11 kwietnia 2023 r.

  Zakończenie roku szkolnego - 23 czerwca 2023 r.

  Dni wolne od zajęć dydaktycznych:

  • 2 maja 2023 r. (wtorek)
  • 23, 24, 25 maja 2023 r. (wtorek, środa, czwartek) - egzamin ósmoklasisty
  • 2 czerwca 2023 r. (piątek) - Dzień Sportu
  • 9 czerwca 2023 r. (piątek) - po Bożym Ciele

  Zebrania z rodzicami:

  • 8 listopada 2022 r. godz 17.00 (wtorek) - klasy 1-3
  • 9 listopada 2022 r. godz 17.00 (środa) - klasy 4-8
  • 1 lutego 2023 r. godz 17.00 (środa) - klasy 1-3
  • 2 lutego 2023 r. godz 17.00 (czwartek) - klasy 4-8
  • 17  kwietnia 2023 r. godz 17.00 (poniedziałek) - klasy 1-3
  • 18 kwietnia 2023 r. godz 17.00 (wtorek) - klasy 4-8

  Konsultacje z rodzicami:

  • 8 grudnia 2022 r. godz 17.00 - 19.00 (czwartek)
  • 11 maja 2023 r. godz 17.00 - 19.00 (czwartek)
 • Podaruj 1%

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Skłodowskiej - Curie w Jaworznie
  43-609 Jaworzno
  ul. Ławczana 12
 • 32 76 29 180

Galeria zdjęć