Strona główna

 • Ile waży święty Mikołaj?

  Już 9.12.2022 r. w naszej szkole rusza VIII edycja ogólnopolskiego konkursu charytatywnego “Ile waży św. Mikołaj?”. Konkurs polega na zebraniu bilonu o jak największej wadze lub wartości w okresie trwania konkursu. Celem konkursu jest wsparcie funduszu, z którego wypłacane są stypendia oraz pomoc dla wychowanków Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Przy okazji możemy pozyskać środki dla naszej placówki!

  Kochani, zbieramy monety o nominałach 1gr-5 zł. Pomóżcie nam wygrać! Dla klasy, która uzbiera najwięcej, przewidziana jest nagroda.

  9 GRUDNIA O GODZ.9.40 na przerwie w auli odbierzecie pudełko na monety! Zbierajcie w swojej klasie do 15 stycznia. Potem przynieście do Oddziałów Przedszkolnych!

 • Jeż Super Zwierz

  Z ogromną przyjemnością ogłaszamy wyniki międzyszkolnego konkursu
  „JEŻ SUPER ZWIERZ”.

  Po długich naradach jury konkursowe wyłoniło zwycięzców:

   

  I miejsce - Milena Mędoń - Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi
  im. Jana Kochanowskiego w Jaworznie

  II miejsce - Antonina Kuś - Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Skłodowskiej - Curie w Jaworznie

  III miejsce - Michał Wiernek - Szkoła Podstawowa nr 18 im. Tadeusza Kościuszki
  w Jaworznie

  WYRÓZNIENIA:

  Zuzanna Jędrzejek - Szkoła Podstawowa nr 13 w Jaworznie

  Brajan Wrona - Szkoła Podstawowa nr 14 im. Majora Henryka Sucharskiego w Jaworznie

  Weronika Boba - Szkoła Podstawowa nr 9 im.  Henryka Sienkiewicza w Jaworznie

  Maksymilian Twardak - Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi
  im. Jana Kochanowskiego w Jaworznie

   

  Dziękujemy wszystkim dzieciom za tak liczny udział w konkursie i już dzisiaj zapraszamy na kolejną edycję. Każdy uczeń, który uczestniczył w konkursie otrzyma pamiątkowy dyplom.

   

  Po odbiór nagród i dyplomów zapraszamy do Szkoły Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi od 5 grudnia.

 • Turniej Boccia

  W piątek 18.11. 2022 odbył się IV Integracyjny Turniej Boccia w Sosnowcu. Barwy naszej szkoły reprezentowały dwie drużyny. Emocjonujące rozgrywki zostały zakończone sukcesem: 2. miejsce w kategorii wiekowej 6 - 13 lat zajęła drużyna w składzie Dorota Dziurdzia, Mikołaj Trojan i Wojciech Kawala, a 4. miejsce w kategorii wiekowej 14 - 20 lat Andrzej Trojan, Dominik Strugała i Aleksander Pałczyński. Trenerką obu zespołów była pani Marzena Kasperczyk, a opiekunami panie Małgorzata Kurek i Joanna Hrapkowicz. Serdecznie gratulujemy naszym zawodnikom i życzymy dalszych sukcesów.

 • Narodowe Święto Niepodległości

  W tym tygodniu uczniowie naszej szkoły obchodzili Narodowe Święto Niepodległości.

  Świętowanie rozpoczęliśmy uroczystym apelem, na którym uczniowie klas ósmych nakreślilikrótki rys historyczny długiej i ciężkiej drogi naszego kraju do odzyskania upragnionej wolności. Wspomogło ich młode pokolenie czwartoklasistów, które z ogromnym wdziękiem i zaangażowaniem przedstawiło, czym jest współczesny patriotyzm, parafrazując Katechizm Polskiego Dziecka Władysława Bełzy. W taki oto sposób stworzyliśmy zbiór wartości młodego współczesnego Polaka. Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego wszystkie klasy przyozdobiły drzwi swoich pracowni lekcyjnych barwami narodowymi, co niewątpliwie dodało powagi, ale też pokazało w jak radosny sposób należy świętować, ten bez wątpienia  jeden z najradośniejszych dni w historii naszego kraju.Zwieńczeniem obchodów uroczystości był udział w ogólnopolskiej akcji Szkoła do hymnu, w ramach której o symbolicznej godzinie 11:11 całą szkołą zaśpiewaliśmy hymn Mazurek Dąbrowskiego.Dziękujemy za zaangażowanie i aktywne uczestnictwo w tych uroczystościach wszystkim uczniom i nauczycielom.

 • Ogólnopolski Tydzień Kariery

  W dniach 17-23.10.2022 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Ogólnopolskim Tygodniu Karier, podczas którego brali udział w warsztatach z doradcą zawodowym, dotyczących planowania kariery zawodowej i zastanawiali się, co wyróżni ich na rynku  pracy. Podczas zajęć z wychowawcami oraz świetlicowych młodzi wychowankowie prezentowali swoje zainteresowania, hobby, pasje, umiejętności i rozmawiali o swoich ulubionych przedmiotach szkolnych oraz roli nauki w dorosłym życiu. Podczas zajęć uczniowie klas młodszych i oddziałów przedszkolnych poznawali świat zawodów a także prezentowali zawody swoich rodziców.

 • Światowy Dzień Zwierząt

  Nasza szkoła świętowała Światowy Dzień Zwierząt trochę później, niż to wypadało w kalendarzu, ponieważ chcieliśmy zebrać większą ilość karmy, aby móc zawieźć ją do schroniska. W tym roku obdarowaliśmy Schronisko Zwierząt w Chełmku. Dzieci mamy wspaniałe i jak zwykle nie zawiodły. Zabawne podsumowanie tego etapu przygotowały przedszkolaki z naszej szkoły oraz uczniowie klasy 3a i 4c.

  Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim, którzy okazali swoje wsparcie dla tych istot, które potrzebują naszej pomocy. Przypominamy, że zbiórka karmy i akcesoriów trwa nadal i następną część pomocy materialnej planujemy przekazać w lutym.

 • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

  Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to akcja edukacyjna. Ma na celu zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Uczniowie mogą przy tej okazji nadrobić „tabliczkowe” zaległości, a dorośli pokazać swoją świetną formę znajomości nawet trudnych przypadków mnożenia. Niecodzienne w akcji jest, że to właśnie uczniowie przepytują swoich młodszych i starszych kolegów oraz dorosłych. Tak też było i w tym roku. Emocji, wrażeń, satysfakcji i radości z otrzymanych certyfikatów Eksperta Tabliczki Mnożenia było wiele. Cały dzień w miłej i jednocześnie naukowej atmosferze. Tak oto tegoroczny Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia przeszedł do historii. Do zobaczenia za rok.

  Za organizację Dnia Tabliczki Mnożenia w naszej szkole dziękujemy Nauczycielom i Uczniom z klas 8h, 8e i 8d: Maciejowi, Jakubowi, Nadii, Wiktorii, Zuzie, Marcie, Nadii,Emilii i Amelii.

 • Pola Nadziei

  Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to kim jest;

  nie przez to co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi

                                                       św. Jan Paweł I

  UCZYMY POMAGAĆ

  Nasza szkoła w tym roku szkolnym bierze udział w pięknej akcji Pola Nadziei.

  Koordynatorem programu jest pani Beata Sobór-  nauczycielka w oddziałach przedszkolnych.

  Celem programu  jest szerzenie idei hospicyjnej, pozyskiwanie funduszy na prowadzoną opiekę dla nieuleczalnie chorych, uwrażliwianie dzieci, młodzieży, dorosłych na potrzeby chorych, zachęcanie do wolontariatu i możliwość pomocy.

  W październiku dzieci i uczniowie klas I – III będą sadzić cebulki żonkili na terenie naszej szkoły. W ramach realizacji programu Pola Nadziei, koordynatorzy z hospicjum będą gościć w naszym przedszkolu i szkole. Przeprowadzone zostaną pogadanki, prelekcje, celem zachęcenia do bezinteresownej pomocy na rzecz chorych i ich rodzin.

  POLA NADZIEI jest to program, który stworzony został przez organizację charytatywną Marie Curie Cancer Care w Wielkiej Brytanii. Ideą programu jest uwrażliwianie społeczeństwa na los terminalnie chorego człowieka. W 1998 roku organizacja MCCC w Edynburgu obchodziła swoje 50-lecie. Przygotowując się do obchodów tej uroczystości, mając za patronkę Marie Skłodowską-Curie, postanowiła zapoznać ze swoją inicjatywą hospicja polskie. Kraków jest miastem bliźniaczym z Edynburgiem, zatem to on został wybrany, jako miejsce polskiej edycji Pól Nadziei. Beneficjentem programu zostało Hospicjum św. Łazarza. Wiosną 1998 roku w parkach krakowskich zakwitły pierwsze Pola Nadziei. Organizacja MCCC przekazała wówczas 350 tys. żonkilowych cebulek oraz niezbędną do przeprowadzenia akcji pomoc i wiedzę, a po zakończeniu akcji wyraziła zgodę na rozpropagowanie akcji w całej Polsce.

  ŻONKIL  w czasach starożytnych był symbolem nadziei na nowe życie-odrodzenie. Widocznym elementem kampanii jest właśnie ten kwiat - piękny, subtelny, doskonały w swoim kształcie, barwie, zapachu, ale też kruchy, delikatny, jak delikatne i kruche jest życie człowieka. Żonkile są międzynarodowym symbolem nadziei, łącznikiem miedzy ludźmi zdrowymi, a tymi których dotknął ból choroby nowotworowej. Spoglądając na niego, pamiętamy o ludziach chorych, cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata, pamiętamy o ich bliskich.

 • Nowy Samorząd Uczniowski

  Prężnie wchodzimy w nowy rok szkolny. Dziś odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele samorządów klasowych. Zaprezentowano kandydatów z klas 7 i 8, którzy krótko śtreścili swój plan działań na rzecz społeczności szkolnej. W głosowaniu jawnym większością głosów wybrano przewodniczącą i zastępcę. Zostali nimi Zuzanna z klasy 8e oraz Andrzej z klasy 8b. Życzymy im powiedzenia w realizacji swoich pomysłów oraz owocnej współpracy z opiekunami samorządu uczniowskiego.

 • Międzynarodowy Dzień Kropki

  15 września na całym świecie obchodzone jest święto kreatywności, odwagi i zabawy, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Ma ono pomóc dzieciom odkryć swoje talenty, pobudzić wyobraźnię oraz uwierzyć we własne możliwości. Święto zostało zainspirowane książką dla dzieci amerykańskiego pisarza Petera H. Raynoldsa pt. „The Dot”, której bohaterką jest Vashti - dziewczynka, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. W tym dniu także w naszej szkole z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego obchodzono to niezwykłe święto. Uczniowie z klas 1-3 spotkali się w auli szkolnej, aby wspólnie oglądnąć film pt. „The Dot”. Następnie uczniowie klasy 2b w kilku słowach przybliżyli historię oraz intencję tego dnia. Każda klasa zaprezentowała się w przemarszu w kropkowych ubraniach. Na koniec wszyscy zostali zaproszeni do udziału we wspólnym tańcu. Dalsze obchody tego dnia odbyły się już w klasach.

  To był wspaniały i niezapomniany dzień! A oto fotorelacja.

 • Komunikat Rady Rodziców

  Rada Rodziców zaprasza przedstawicieli klas na pierwsze w tym roku zebranie we wtorek 20.09.2022 r. o godz. 18.00  w auli.

   

 • Komunikat w sprawie ubezpieczenia szkolnego NNW

  Szanowni Państwo,

   

  Rada Rodziców naszej Szkoły dokonała wyboru oferty ubezpieczenia NNW na kolejny rok szkolny 2022/2023. Dzieci zostały objęte ochroną ubezpieczeniową firmy InterRisk TU S.A.

   

  Ochrona ubezpieczeniowa trwać będzie w okresie: 01.09.2022 – 31.08.2023 r.

   

  SKŁADKA roczna:   60,00 zł  (przedszkole, szkoła, nauczyciele)    

   

  ATUTY OFERTY:

   

  • Świadczenie bólowe wypłacane w przypadku uszkodzeń ciała w następstwie nieszczęśliwego wypadku, które wymagało interwencji medycznej w placówce medycznej oraz co najmniej dwóch wizyt kontrolnych;
  • Hejt Stop  - pomoc informatyczna, psychologiczna i prawna w przypadku doznania mowy nienawiści w sieci.
  • Zwrot kosztów za zakup lub naprawę okularów lub aparatów słuchowych zniszczonych w wyniku NNW na terenie placówki oświatowej do 200 zł;
  • Świadczenie wypłacane z tytułu pogryzienia przez psa oraz pokąsania lub ukąszenia;
  • świadczenie wypłacane za pobyt i leczenie w szpitalu – opcja pobyt w szpitalu z NNW max 95 dni. Stawka za pierwsze 10 dni  - 150,00 zł. Pakiet KLESZCZ i rozpoznanie boreliozy.
  • Brak podlimitów w przypadku potrzeby leczenia lub rehabilitacji;
  • Prosta i szybka procedura likwidacji szkód. Wniosek o wypłatę odszkodowania można wysłać w wersji elektronicznej (na email) lub w wersji papierowej (pocztą).
  • Pomoc indywidualnie wyznaczonego Opiekuna Placówki przez cały okres ochrony (bez  potrzeby kontaktu z infolinią

   

  Kontakt do Opiekuna placówki: tel. 887 777 112  p.Agnieszka Kostarz

   

  Aby przystąpić do ubezpieczenia należy wpłacić składkę do Skarbnika klasowego np.:podczas pierwszego zebrania w szkole oraz wpisać się na listę osób ubezpieczonych do 20 września. Po zebraniu składek skarbnik klasowy przekazuje pieniądze i listę do Pani Sylwia Kaszuba do dnia 26 września 2022roku.  tel.: 797 490 993 proszę po godz. 16.00

  Dokumenty do pobrania:

  TABELA__NORM__OCENY__PROCENTOWEJ_USZCZERBKU_NA_ZDROWIU.pdf

  oferta_przedszkole_SP_7_Jaworzno.pdf

  oferta_szkola_SP_7_Jaworzno_(1).pdf

  OWU_Interrisk_2022_(1).pdf

  TABELA__NORM__OCENY__PROCENTOWEJ_USZCZERBKU_NA_ZDROWIU(1).pdf

 • Zebrania z rodzicami

  Zapraszamy rodziców na pierwsze w tym roku szkolnym zebranie.

  • 2 września 2022 r. (piątek) godz. 1700-1900klasy I
  • 7 września 2022 r. (środa) godz. 1700-1900klasy II – V
  • 8 września 2022 r. (czwartek) godz. 1700-1900 klasy VI – VIII
 • Pomoc prawna w naszej szkole

  W ramach współpracy z Miastem Jaworzno Stowarzyszenie "Dogma" prowadzi w naszej szkole punkt nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz nieodpłatnej mediacji. 

  Harmonogram pracy poradni:

  Szczegółowy harmonogram pracy wszystkich punktów nieodpłatnej pomocy prawnej i poradnictwa obywatelskiego dostępny jest pod adresem:

  https://bip.jaworzno.pl/m,19258,nieodplatna-pomoc-prawna-i-poradnictwo-obywatelskie.html

  Zapisy prowadzone są pod numerem telefonu 510-970-680 w godzinach pracy Urzędu Miejskiego w Jaworznie (tj.: pon., wt., śr. 7:00-15:00, czw. 7:00-16:00, pt. 7:00-14:00) lub za pośrednictwem strony internetowej: https://np.ms.gov.pl/zapisy

  Na stronie www.dogma.org.pl podane są numery do zapisów na porady udzielane przez prawników i doradców Stowarzyszenia „DOGMA”.

 • Szkolny zestaw podręczników

  Poniżej link do zetawu podręczników na rok szkolny 20222023.

  SZKOLNY-ZESTAW-PODRECZNIKOW-2022-2023.pdf​​​​​​​

 • Możliwość włączenia się w zbiórkę i pomoc dla Ukrainy

  Od wtorku 1 marca ruszyła zbiórka dla uchodźców z Ukrainy. Potrzebne rzeczy i żywność można przekazywać codziennie (od poniedziałku do niedzieli) w godz. od 8.00 do 20.00. Miejsce zbiórki: Hala MCKiS Osiedle Stałe ul. Inwalidów Wojennych 18. Więcej informacji na stronie miejskiej:

  lhttps://www.um.jaworzno.pl/pl/aktualnosci/7060/jaworzno_pomaga_ukrainie_rusza_miejski_punkt_koordynacji_zbiorek_i_pomocy_dla_ukrainy.html

 • Zapisy do oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych na rok szkolny 2022/2023

  Szanowni Rodzice,

  przekazujemy w załączeniu zarządzenia Prezydenta Miasta Jaworzna z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie:

  ustalenia terminów przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego, postępowania uzupełniającego do przedszkoli prowadzonych przez Gminę Miasta Jaworzna oraz określenia wzoru wniosku o przyjęcie dziecka do przedszkola miejskiego/oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej na rok szkolny 2022/2023

  oraz

  ustalenia harmonogramu czynności w postępowaniu rekrutacyjnym oraz postępowaniu uzupełniającym do klas pierwszych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasta Jaworzna na rok szkolny 2022/2023.

  Zarządzenie ED/0050/441/2021 

  Zarządzenie ED/0050/442/2021

  Rodzice powinni zalogować się na stronie www.jaworzno.podstawowe.vnabor.pl w nieprzekraczalnym terminie do 28 stycznia 2022 roku, do godziny 15.00.

  uchwała ws obwodów Pobierz

 • KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO 202/2023

  KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO 202/2023

  Rozpoczęcie rocznych zajęć dydaktyczno-wychowawczych - 1 września 2022 r.

  Zimowa przerwa świąteczna - 23 grudnia 2022 r. - 1 stycznia 2023 r.

  Ferie zimowe - 16 - 29 stycznia 2023 r.

  Egzamin ósmoklasisty - 23, 24, 25 maja 2023 r.

  Wiosenna przerwa świąteczna - 6 - 11 kwietnia 2023 r.

  Zakończenie roku szkolnego - 23 czerwca 2023 r.

  Dni wolne od zajęć dydaktycznych:

  • 2 maja 2023 r. (wtorek)
  • 23, 24, 25 maja 2023 r. (wtorek, środa, czwartek) - egzamin ósmoklasisty
  • 1 czerwca 2023 r. (czwartek) - Dzień Sportu
  • 9 czerwca 2023 r. (piątek) - po Bożym Ciele

  Zebrania z rodzicami:

  • 8 listopada 2022 r. godz 17.00 (wtorek) - klasy 1-3
  • 9 listopada 2022 r. godz 17.00 (środa) - klasy 4-8
  • 1 lutego 2023 r. godz 17.00 (środa) - klasy 1-3
  • 2 lutego 2023 r. godz 17.00 (czwartek) - klasy 4-8
  • 17  kwietnia 2023 r. godz 17.00 (poniedziałek) - klasy 1-3
  • 18 kwietnia 2023 r. godz 17.00 (wtorek) - klasy 4-8

  Konsultacje z rodzicami:

  • 8 grudnia 2022 r. godz 17.00 - 19.00 (czwartek)
  • 11 maja 2023 r. godz 17.00 - 19.00 (czwartek)
 • Podaruj 1%

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Skłodowskiej - Curie w Jaworznie
  43-609 Jaworzno
  ul. Ławczana 12
 • 32 76 29 180

Galeria zdjęć