Strona główna

 • Konkurs wokalny - Świąteczna MegaMoc

  ​​​9. grudnia w sobotę w prawdziwie zimowej scenerii w parku przy Zielonej w centrum Jaworzna odbyła się tegoroczna edycja zorganizowanego przez Tauron konkursu kolęd i pastorałek Świąteczna MegaMoc. Był święty Mikołaj, był świąteczny pociąg, były przepiękne iluminacje, ale dla nas liczył się przede wszystkim występ przed licznie zebraną publicznością. Naszą szkołę reprezentował w nim przygotowany przez pana Piotra Krawczyka naprawdę liczny zespół w składzie:

  Aleksandra Daniłowska - wokal, Igor Stadler - perkusja, Tymoteusz Morawski - akordeon, Martin Bernat i Oliwier Góra - puzony, Kacper Wieczorek i Mikołaj Rauszer - trąbki, Piotr Dulowski - saksofon, Paweł Motyka - skrzypce, Monika Błachaniec, Małgorzata Wachowicz i Alicja Szumiło-Kulczycka - flety,  Nikola Góra - klarnet, Milena Balcerzak - obój. Na scenie wspomagał ich na gitarze pan Zdzisław Pyter.

  Cała grupa w brawurowy sposób wykonała skomponwaną przez pana Zdzisława i pięknie zaaranżowaną przez pana Piotra pastorałkę Mały Jezusek. Godziny ciężkich prób przyniosły na koniec wspaniały efekt. Zachwyceni jurorzy docenili nasz występ i przyznali zespołwi zasłużone trzecie miejsce. Radość, duma i satysfakcja - tymi trzema słowami można podsumować to niecodzienne wydarzenie. 

 • Szachowe Igrzyska

  Uczniowie nasze szkoły odnieśli duże sukcesy w Szachowych Igrzyskach Dzieci (2011 i młodsi) oraz w Szachowych Igrzyskach Młodzieży.

  Drużyna w składzie: Krzysztof Cywiński 4a, Nikodem Jakubowski 5b,  Mikołaj Sławczyk 4c, Justyna Szczepańska 2b

  zdobyła II miejsce na szczeblu miejskim i rejonowym.

  Drużyna w składzie: Tymon Broda 8a, Nikolas Cudak 7b, Dawid Czupryna 7b, Emilia Kozieł 7a

  zdobyła I miejsce na szczeblu miejskim i rejonowym

  oraz XIII miejscew województwie śląskim.

  Gratulacje!

  Opiekunem drużyny jest p. Aleksandra Draganik

 • PASOWANIE W KLASIE SIATKARSKIEJ

  Czy jako dorosłe będą zawodowymi sportsmenkami, tego na razie nie wiadomo. Pewne jest jednak, że jako uczennice mogą się tak mianować. Mają do tego pełne prawo, bo oficjalnie zostały pasowane na sportowców.

  W piątek, 1 grudnia 2023 r. w hali Miejskiego Centrum Kultury i Sportu odbyło się uroczyste pasowanie uczennic klasy IVc. Dziewczęta głośno i z przekonaniem przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczennicami, solidnie trenować oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki. W ten sposób do naszej społeczności szkolnej dołączyły młode siatkarki. Po części oficjalnej dziewczęta zaprezentowały przed nauczycielami, trenerami oraz rodzicami swoje umiejętności sportowe. Na zakończenie był pyszny (bardzo słodki) poczęstunek. Niech ten słodki początek będzie zapowiedzią samych dobrych dni w naszej szkole, sukcesów w nauce i sporcie.

  Powodzenia!

  Zapraszamy do fotorelacji na naszej fejsbukowej stronie :)

  https://www.facebook.com/siodemkajaworzno?locale=pl_PL

 • Pokochaj Pluszowego Misia, On Przyjacielem dzieci jest ....

  Już z samego rana w naszej Siódemce zagościły misie – malutkie, małe, średnie i te ogromne.  Tego dnia nie było chyba w naszej szkole żadnego ucznia z klas młodszych czy przedszkolaka, który by nie zabrał swojego pluszowego ulubieńca na uroczystą prezentację.

   O 10.35 ruszyli wszyscy do auli szkolnej. Przy rytmicznych dźwiękach misiowych przebojów, z ogromnymi emocjami, uśmiechem na twarzy zaprezentowano ulubione pluszaki. Były tańce, wywijańce, a na koniec tradycyjnie już chwila dla fotoreporterów.  

  Nadrzędnym celem tego święta było przypomnienie najważniejszych wartości jakimi są: miłość, przywiązanie, ciepło, ale też poczucie bezpieczeństwa, które nierozerwalnie wiąże się z dzieciństwem. Ze wszystkimi tymi słowami kojarzy nam się Pluszowy Miś – wierny, oddany, ten któremu można powierzyć swój sekret, podzielić się radościami, smutkami.  Po uroczystej paradzie i wspólnych, pamiątkowych zdjęciach uczniowie udali się do klas. W wielu zespołach ten dzień przebiegał pod hasłem misiowych zabaw, zadań i konkurencji. 

   Z utęsknieniem będziemy czekać cały rok na ponowne spotkanie w misiowym towarzystwie.

 • Wojewódzki Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej

  We wtorek 28-go listopada, reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w Wojewódzkim Konkursie Poezji i Pieśni Patriotycznej organizowanym przez Ligę Obrony Kraju oraz Urząd Miejski w Jaworznie. Przygotowana przez pana Piotra Krawczyka reprezentacja naszej szkoły w składzie:

  Agata Stasiowska, Aleksandra Daniłowska, Amelia Urbaniak i Justyna Smalec

  wywalczyła I miejsce w kategorii zespołowej wśród szkół podstawowych. Natomiast w rywalizacji indywidualnej:

  Aleksandra Daniłowska zajęła II miejsce w kategorii pieśń,

  a Justyna Smalec - II miejsce w kategorii poezja.

  Gratulujemy sukcesu.

 • XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w naszej szkole

   

  ​​​​​​​

  17 listopada 2023 r. nasza szkoła włączyła się w obchody XIII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia, akcji mającej na celu propagowanie znajomości tabliczki mnożenia.

  Do wzięcia w niej udziału zaprosiliśmy uczniów i dorosłych z naszej szkoły. Uczniowie klas III – VIII zdawali egzamin z tabliczki mnożenia w klasie, gdy odwiedziła ją komisja egzaminacyjna. Otrzymali oni losowo wybrane zadanie z pięcioma przykładami tabliczki mnożenia. Egzaminatorzy sprawdzali prace uczniów, a te bezbłędne nagradzali certyfikatem Eksperta Tabliczki Mnożenia. Przy wręczaniu certyfikatów był dreszczyk emocji, ale również śmiech, zabawa, przybijanie piątek czy żółwików.

  Tradycyjnie do pełnienia funkcji egzaminatorów zostali zaproszeni byli uczniowie naszej szkoły. Tym razem taką odpowiedzialną rolę pełnili absolwenci z roku szkolnego 2019/2020:

  Klara Szymczyk, Oliwia Romanowska, Szymon Hrapkowicz i Igor Kasperczyk. Egzaminatorom towarzyszyły asystentki - uczennice klasy 4c:

  Ewa Berkowska, Joanna Głowacka, Dorota Dziurdzia i Zofia Lach.

  Dorośli mogli sprawdzić się z tabliczki mnożenia podczas przerw w auli szkolnej, natomiast uczniowie, którzy chcieli się też wtedy sprawdzić, mierzyli się z trudnymi przykładami mnożenia w zakresie 500.

  Gratulujemy wszystkim, którzy wykazali się świetną znajomością tabliczki mnożenia i otrzymali certyfikaty. Mamy nadzieję, że sprawiły one każdemu właścicielowi satysfakcję i będą miłą pamiątką tego dnia.

   

  Koordynatorzy akcji:

  p. Elżbieta Kura

  p. Agnieszka Głaz

 • Uczennice naszej szkoły w Tomaszowie Mazowieckim

  W sobotę 28 listopada br. ponad 200 młodych sportowców z kilku województw uczestniczyło w XVIII-tym Ogólnopolskim Turnieju Minisiatkówki JOKERY Glinka Academy 2023. Uczennice naszej szkoły i jednocześnie zawodniczki MCKiS Jaworzno wzięły udział w tych zawodach. Drużyna w składzie:

  Natalie Bodzenta, Ewa Berkowska, Zuzanna Kosiór, Aleksandra Olech

  w pierwszym etapie wygrała wszystkie swoje mecze i awansowała do finału. Dziewczęta ostatecznie uplasowały się na wysokim 4. miejscu.

  Dziewczęta z drugiego zespołu w składzie:

  Lena Wełna, Julia Czech, Justyna Smalec, Nina Banasik, Maja Kalinowska zajęły 11. miejsce.

  Miłą niespodzianką dla uczestników imprezy była wizyta najsłynniejszej polskiej siatkarki – Małgorzaty Glinki, która obserwowała siatkarskie zmagania i wręczała medale i puchary.

  Klasyfikacja XVIII Ogólnopolskiego Turnieju Minisiatkówki JOKERY Glinka Academy  2023:

  1. MUKS PASEK Będzin (śląskie)

  2. MKS AMBER Kalisz (wielkopolskie)

  3. MOS WOLA Warszawa (mazowieckie)

  4. MCKiS SP 7 Jaworzno (śląskie)

  5. MOS WOLA Warszawa

  6. UKS 13JOKER Tomaszów Mazowiecki

  ………….

  11. MCKiS SP7 Jaworzn

 • Zaproszenie

 • Tydzień dbania o relacje

  W ramach ogólnopolskiego projektu Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo w dniach od 23 do 27 października nasza szkoła obchodziła TYDZIEŃ DBANIA O RELACJE. Zaplanowane na każdy dzień aktywności miały na celu stworzenie przyjaznej atmosfery w szkole i stworzenie przestrzeni sprzyjającej budowaniu i utrzymywaniu dobrych relacji wśród uczniów w szkole.

  Tydzień rozpoczął się pod hasłem Festiwal uśmiechu, podczas którego zachęcaliśmy do uśmiechania się do sobie nawzajem.

  We wtorek przypomnieliśmy uczniom o podstawowych zwrotach grzecznościowych, które tworzą życzliwą atmosferę. By pozytywnie każdego nastawić na cały dzień, uczniowie klasy 8a rozdawali karteczki z sentencjami lub hasłami, które wywoływały pozytywny nastrój. Na lekcjach oraz w świetlicy szkolnej wychowawcy mieli okazję przeprowadzić zajęcia na temat emocji lub budowania dobrych relacji. Środa była dniem wyrażania emocji, dlatego zachęcaliśmy uczniów do dzielenia się swoimi odczuciami. Chętni uczniowie wzięli udział w konkursie na unikatową emotikonę, a ich prace barwnie zdobiły aulę szkoły i inspirowały do korzystania z takich form wyrażania emocji.

  Zwycięzcą tego konkursu okazał się Wojciech Palion z klasy 2a!

  W czwarty dzień TYGODNIA DBANIA O RELACJE w klasach I – III dzieci miały możliwość współdziałania podczas gier planszowych, a uczniowie klas IV – VI, którzy przyszli do szkoły w strojach damy i dżentelmena (spódniczki, krawaty…) uzyskali możliwość nieodpytywania na ocenę.

  Piątek w naszej szkole był dniem przypominającym o budowaniu relacji z rodziną, dlatego zachęcaliśmy uczniów do spędzenia popołudniowego czasu ze swoimi najbliższymi.

 • Talent i praca to się opłaca – Ogólnopolski Tydzień Kariery 2023

  Po raz kolejny nasza szkoła uczestniczyła w programie Ogólnopolski Tydzień Kariery. Uczniowie przygotowali prezentacje o zawodach przyszłości, grali w kalambury zawodoznawcze, poznali koncepcję growth mindset, spotkali się z przedstawicielami zawodów, opowiadali o zawodach swoich rodziców i własnych planach na przyszłość, a także wzięli udział w konkursie plastycznym.

 • Wokalny sukces

  Tegoroczny XXII Konkurs Piosenki Turystycznej i Ekologicznej to dla naszej szkoły niezwykły dzień, a to za sprawą uczennicy klasy 6c Aleksandry Daniłowskiej, która została jego laureatką. Swoim wykonaniem piosenki Babka w klapkach z repertuaru harcerskiej grupy Wołosate zachwyciła jurorów, którzy przyznali jej pierwsze miejsce.

   Oli gratulujemy sukcesu, cieszymy się wraz z Nią i mamy nadzieję na więcej.

 • Taniec dostępny dla każdego

  Taneczna środa w Siódemce czyli Aktywne przerwy w Siódemce – to przerwa taneczna, która odbywa się w naszej szkole w każdą środę na 20 minutowej przerwie. Na prośbę uczniów kontynuujemy ten kilkuletni projekt, który nadal cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. W murach naszej szkoły można usłyszeć różne znane piosenki. Tańczymy między innymi Belgijkę, Macarenę, Chocolatę i Papayę. Nasza aula zamienia się przez ten czas w dyskotekę. Tańczą młodsi i starsi uczniowie, ale także nauczyciele. Ta forma spędzenia przerwy wspaniale integruje naszą społeczność szkolną. Wspólny taniec to świetny sposób na aktywne spędzanie czasu wolnego podczas przerw. Wszyscy chętni uczniowie mają możliwość nauczenia się różnych kroków tanecznych, a także zaprezentowania się na scenie.

  Aktywne przerwy prowadzą panie Marzena Kasperczyk i Dorota Skóra z pomocą uczennic z klasy 7a. O nagłośnienie dba pan Zdzisław Pyter.

 • Żywa lekcja demokracji

  W czwartek 12 października uczniowie klas szóstych, siódmych i ósmych naszej szkoły po raz pierwszy w swoim życiu mogli wcielić się w rolę wyborców. W ten sposób skorzystali ze swoich obywatelskich praw i wyrazili opinię na temat własnych preferencji politycznych.

  Uczestniczki i uczestnicy projektu Młodzi Głosują poprzez własną aktywność zapoznali się z zadaniami naszego Parlamentu, zasadami ordynacji wyborczej oraz neutralności politycznej. Społeczność uczniowska otrzymała szansę, by tak jak dorośli, oddać głos w wyborach do Sejmu i Senatu.

  Do zadań siódmo- i ósmoklasistów należało przygotowanie i przeprowadzenie szkolnych wyborów parlamentarnych: od wydrukowania kart wyborczych i referendalnych poprzez przygotowanie list uprawnionych do głosowania po wyposażenie lokalu wyborczego.

  Koordynatorkami projektu były pani Sylwia Szymczyk, prowadząca z uczniami zajęcia kreatywności społecznej oraz pani Sylwia Stadler, nauczycielka wiedzy o społeczeństwie.

  Frekwencja dopisała, a o wynikach głosowania będziemy informować już wkrótce.

 • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ – DZIEŃ NAUCZYCIELA

                                                                      Nauczyciel to nie ten, kto wie więcej, ale ten,

                                                                      kto sprawia, że uczysz się więcej.

                                                                                                                                    Carl Jung

  Z okazji Dnia Nauczyciela składamy najserdeczniejsze życzenia wszystkim Nauczycielom naszej szkoły.

  Dużo zdrowia, cierpliwości, wytrwałości i sukcesów zawodowych, by nigdy nie zabrakło Państwu siły i determinacji, by kształtować młode umysły i serca.

 • Informacja dla Rodziców

  W zakładce RADA RODZICÓW - WIADOMOŚCI znajdą Państwo wszystkie informacje o wpłatach na Komitet Rodzicielski w roku szkolnym 2023/2024.

 • Pamięć o lokalnych sprawiedliwych

  Uczniowie naszej szkoły przywołali pamięć o lokalnych sprawiedliwych

  Dzięki rozbudzonej ciekawości historycznej uczniów klas siódmych oraz ich kolegów i koleżanek, poznaliśmy niezwykłą historię małżeństwa Heleny i Jana Prześlaków - dwojga nauczycieli z jaworznickiej szkoły, którzy w czasie II wojny światowej z narażeniem własnego życia udzielali schronienia kilkunastu Żydom, wbrew powszechnym opiniom „kto w takich czasach Żydów przechowuje?”...

  O tych postawach śmiało możemy mówić: bohaterskie, godne podziwu, warte upamiętnienia. Nie chcąc, by pamięć o takich ludziach zatarła się wraz z upływem czasu, uczniowie Siódemki przystąpili do realizacji projektu Polscy Sprawiedliwi – przywróćmy pamięć o ich bohaterskiej postawie, ogłoszonego przez Kuratorium Oświaty w Katowicach Delegatura w Sosnowcu. Dzięki nawiązaniu współpracy z lokalnymi mediami uczniowie nakręcili film z prezentacją losów rodziny Prześlaków, tak aby wszyscy mieszkańcy naszego miasta dowiedzieli się, jak dzielni i bohaterscy ludzie tu mieszkali.

  Przedstawiciele grupy projektowej z dumą prezentowali wyniki swoich badań na konferencji zorganizowanej przez kuratorium 22 września br. w Młodzieżowym Domu Kultury im. Jaworzniaków w Jaworznie.

 • Ważna wiadomość

  Podajemy numer konta, na które należy uiścić wpłaty na ubezpieczenie szkolne NNW:

  09 1050 1302 1000 0097 32887287 ING BANK ŚLĄSKI. 

  Aby przystąpić do ubezpieczenia należy wpłacić składkę do skarbnika klasowego lub na konto z dopiskiem IMIĘ I NAZWISKO DZIECKA, KLASA. Koniecznie  jednak trzeba wpisać się na listę osób ubezpieczonych, która znajduje się u wychowawcy lub osoby odpowiedzialnej za zbieranie podpisów.

  Wysokość składki na ten rok szkolny wynosi 70 zł. Wpłaty należy dokonać do 30.09.2023 r.

 • Europejski Dzień Języków

  26 września obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków. Uczniowie mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności językowe śpiewając, recytując i przedstawiając zabawne scenki w wybranych językach urzędowych Unii Europejskiej. Oczywiście nie zapomniano o naszym języku ojczystym, który uchodzi za jeden z najtrudniejszych języków nie tylko w Europie, ale i na całym świecie. W siódemkowej auli, czuliśmy się niczym w wieży Babel. Nieważne jednak, co byśmy zaśpiewali czy zarecytowali, to fakt jest jeden – języki są super! Uczniowie naszej szkoły to prawdziwi poligloci, świadomi, że w dobie otwartych granic, podróży bez paszportu, internetu, aplikacji streamingowych znajomość języków obcych to po prostu konieczność, a chat GPT nigdy nie będzie lekiem na jej brak.

 • Rozwiń swój talent

  Edukacja Przyszłości Jaworzno to program wspierający indywidualny rozwój najmłodszych mieszkańców realizowany w szkołach i przedszkolach naszego miasta. Jego kluczowym elementem jest badanie a także obserwacja predyspozycji oraz uzdolnień dzieci i młodzieży. Wspólnie dbamy, by odkryte talenty, zainteresowania, pomysły i pasje mogły być wspierane oraz rozwijane dzięki rodzicom i opiekunom oraz poprzez lokalne instytucje, ośrodki i kluby. 

  Sczegółowe informacje pod poniższym linkiem:  https://www.ep.jaworzno.edu.pl/rozwin-swoj-talent/

  Realizację tego ważnego zadania wspomaga miejska oferta Rozwiń Swój Talent będąca ogólnodostępnym i wygodnym w użyciu informatorem online o dedykowanych, pozaszkolnych i pozaprzedszkolnych zajęciach, warsztatach, kursach i treningach rozwijających indywidualne uzdolnienia i predyspozycje najmłodszych Jaworznian.

  Drogi Rodzicu!

  Zachęcamy Cię do skorzystania z zasobów i możliwości, jakie oferuje informator Rozwiń Swój Talent. Zeskanuj kod QR, lub wpisz adres do przeglądarki internetowej komputera, aby znaleźć idealną ofertę dla swojego dziecka i pomóc mu rozwinąć skrzydła.

 • Komunikat w sprawie ubezpieczenia szkolnego NNW

   Szanowni Państwo

  Rada Rodziców naszej Szkoły dokonała wyboru oferty ubezpieczenia NNW na kolejny rok szkolny 2023/2024. Dzieci zostały objęte ochroną ubezpieczeniową firmy InterRisk TU S.A.

  Ochrona ubezpieczeniowa trwać będzie w okresie: 01.09.2023 – 31.08.2024 r.

  SKŁADKA roczna: 70,00 zł

  ATUTY OFERTY:

  Świadczenie bólowe wypłacane w przypadku uszkodzeń ciała w następstwie nieszczęśliwego wypadku, które wymagało interwencji medycznej w placówce medycznej oraz co najmniej dwóch wizyt kontrolnych;

  Hejt Stop - pomoc informatyczna, psychologiczna i prawna w przypadku doznania mowy nienawiści w sieci.

  Zwrot kosztów za zakup lub naprawę okularów lub aparatów słuchowych do 200 zł;

  Świadczenie wypłacane z tytułu pogryzienia przez psa oraz pokąsania lub ukąszenia;

  W zakresie ubezpieczenia są zajęcia w ramach pozaszkolnego sportu wyczynowego (lekkoatletyka, piłka nożna, koszykówka, siatkówka, judo,).

  Oferta obejmuje pakiet kleszcz i rozpoznanie boreliozy;

  Świadczenie za pobyt w szpitalu w następstwie nieszczęśliwego wypadku już od 1 dnia pobytu pod warunkiem 2 dniowego pobytu, maksymalnie do 95 dni. Stawka za dzień 70,00 zł (do 10 dni), od 11do 95 dnia – 105 zł;

  Ochrona obejmuje aż 10 poważnych zachorowań, w tym: cukrzyca, sepsa, zapalenie opon mózgowo – rdzeniowych, niewydolność nerek, itp.

  Brak podlimitów w przypadku potrzeby leczenia lub rehabilitacji (w tym „naprawy / odbudowy” zębów stałych) oznacza, że kwotę dla wybranego wariantu Rodzic może wykorzystać na jedno zdarzenie w całości, a nie jak w innych towarzystwach np. do wysokości tylko 40 % wartości limitu kosztów leczenia lub max 300 zł. na ząb;

  Prosta procedura likwidacji szkód.

  Wniosek o wypłatę odszkodowania można wysłać w wersji elektronicznej (na email) lub w wersji papierowej (pocztą).

  Pomoc indywidualnie wyznaczonego Opiekuna Placówki przez cały okres ochrony (bez potrzeby kontaktu z infolinią).

  Kontakt do Opiekuna placówki: tel. 887 777 112

  Aby przystąpić do ubezpieczenia należy wpłacić składkę do Skarbnika klasowego podczas pierwszego zebrania w szkole oraz wpisać się na listę osób ubezpieczonych.  

  Dokumenty do pobrania:

  Warunki ubezpieczenia 2023/2024.pdf

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Skłodowskiej - Curie w Jaworznie
  43-609 Jaworzno
  ul. Ławczana 12
 • 32 76 29 180

Galeria zdjęć