Strona główna

 • XXI Dni Godności Osób Niepełnosprawnych

  Wspomnień czar... Chociaż Święto Osób Niepełnosprawnych za nami, nie przestajemy wspominać tamtego dnia. Wydarzenie od lat gromadzi dzieci, młodzież i dorosłych, aby zaznaczyć, jak ważna jest solidarność oraz wsparcie dla osób borykających się z różnymi niesprawnościami. W tym roku to my, społeczność Szkoły Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi, otrzymaliśmy symboliczny klucz do bram miasta Jaworzna, który przekazał uczniów Pan Prezydent Miasta, Paweł Silbert.

  Spotkanie osób niepełnosprawnych, ich kolegów z klas integracyjnych oraz opiekunów i nauczycieli miało miejsce w Hali Sportowej MCKiS.  Ilość przygotowanych dla gości atrakcji przyprawiała o kolorowy zawrót głowy. Dzieci mogły same sobie pomalować drewniane breloczki, uczestniczyć w doświadczeniach, warsztatach malowania twarzy, makijażu, zaplatania warkoczyków. Chętni fotografowali się w fotobudce. Dostępne były dmuchane zjeżdżalnie, zorganizowano liczne zabawy, tańce, pokazy. Nasi uczniowie zaprezentowali muzyczną ucztę dla ucha, grając na szkolnych instrumentach perkusyjnych oraz na fletach. Osoby zmęczone i potrzebujące chwili wyciszenia mogły odpocząć w wyznaczonej strefie relaksu. Nie zapomniano też o rozkoszy dla podniebień – przygotowano słodki poczęstunek.

  18 maja tego roku zapisze się kolorowymi zgłoskamiw pamięci uczestników wydarzenia, a radość, która towarzyszyła dzieciom i dorosłym na długo pewnie pozostanie w ich sercach. I tej radości życzymy wszystkim!

 • Dzień Dziecka w naszej szkole

  Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat. (J. Korczak) Pomni tych słów Rodzice naszych uczniów oraz nauczyciele wychowania fizycznego przygotowali moc atrakcji z okazji Dnia Dziecka, by na twarzach naszych podopiecznych zagościł promienny uśmiech.

  W miniony piątek, 2 czerwca w murach naszej szkoły i na boiskach miał miejsce piknik rodzinny połączony ze szkolnym Dniem Sportu. Były rozgrywki piłki nożnej, zawody zręcznościowe, wyścigi rzędów, siatkówka, gra w zbijaka, szachy i wiele innych zajęć ruchowych. Najlepsi uczestnicy rozgrywek sportowych zostali nagrodzeni. Poza zabawami sportowymi gościliśmy przedstawicieli służb mundurowych (Policję, Straż Miejską, Służby Ochrony Kolei, Straż Pożarną), którzy przybliżyli dzieciom tajniki swojej pracy, pozwolili zajrzeć do pojazdów służbowych.

  Aula szkolna tętniła życiem: były tańce integracyjne, zawody boccii dla uczniów i nauczycieli, pokaz hodowli terrarystycznej, kiermasz książek z Księgarni Tuliszków. Każdy mógł skorzystać z malowania twarzy, nie zabrakło również słodkiego poczęstunku dla wszystkich dzieci.

  Praca wielu zaangażowanych osób sprawiła, że piątek upłynął pod znakiem zabawy i emocji.

 • Jaworek 2023

  22 maja 2023 roku w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaworznie odbył się XI Miejski Konkurs Piosenki JAWOREK 2023.

              Celem konkursu było wyłonienie najbardziej utalentowanych wokalnie uczniów, popularyzacja piosenek o Mamie oraz dobra zabawa z piękną piosenką.

  Młodzi wykonawcy mieli za zadanie zaprezentować piosenkę o Mamie. Występował soliści i zespoły. Poziom konkursu był bardzo wysoki. Jury brało pod uwagę dobór repertuaru, znajomość utworu oraz warunki wokalne małych wokalistów. Emocje były ogromne, ale nasi reprezentanci - uczniowie klas pierwszych, zwycięzcy eliminacji szkolnych, poradzili sobie z zadaniem doskonale.

  Zespól z klasy I B w składzie: Justyna Szczepańska, Zuzanna Zalewska, Wojciech Ciupek i Franciszek Marszałek, przygotowany przez p. Teresę Dyląg zajął

  II miejsce w kategorii- Zespoły

  uczeń klasy I A- Krzysztof Jałowiecki, przygotowany przez p. Iwonę Łaskawiec -

  III miejsce w kategorii -Soliści.

   

               Gratulujemy naszym wspaniałym Artystom tak wielkich osiągnięć  i życzymy dalszych sukcesów.

 • Sukcesy Mileny w konkursach matematycznych!

  28 lutego 2023 r. odbył się III etap Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki.

  Nasza ubiegłoroczna finalistka tego konkursu

  Milena Kita z klasy 8e w tym roku zdobyła tytuł Laureatki.

  To ogromne osiągniecie, które zwolniło Milenę z egzaminu ósmoklasisty z tego przedmiotu.

  To nie jedyny sukces tej uczennicy:

  - w XVII Wojewódzkim Konkursie Matematycznym Bomba z Matmy  okazała się bezkonkurencyjna i zajęła w nim 1. miejsce, pokonując 53 uczestników;

  - w Ogólnopolskim Konkursie Logicznego Myślenia zajęła 8. miejsce w kraju uzyskując

  tytuł Mistrza Logicznego Myślenia.

   

  Gratulujemy Milenie tak znakomitych wyników i życzymy dalszych sukcesów już w nowej szkole!

 • Lekkoatletyczne sukcesy

  Fantastyczne emocje towarzyszyły naszym uczniom podczas Drużynowych Mistrzostw Jaworzna w Halowej Lekkoatletyce. Mnóstwo medali, wiele punktowanych miejsc i na koniec ogłoszenie wyników drużynowych, w których SP7 zajęła …, ale zacznijmy od początku.

  Jako pierwsi startowali reprezentanci klas I-II:

  Martyna Szot I miejsce bieg krótki, Hanna Szewczyk III miejsce w biegu średnim, Jagoda Lach III miejsce w skoku w dal, TolaTomoń III miejsce w biegu krótkim oraz I miejsce sztafeta dziewcząt Martyna Szot, Sandra Tomoń, Natalia Parszewska, Hanna Szewczyk.

  Następnego dnia startowały klasy III-IV i nasi sportowcy dołożyli kolejne medale:

  Martyna Berny I miejsce w rzucie p. lekarską, Bartosz Wilk I miejsce w biegu krótkim, II miejsce w sztafecie Santiago Stępień, Bartosz Wilk, Ksawery Łącki, Leon Cygnar, Ksawery Łącki II miejsce w biegu średnim, Maria Guzikowska III miejsce w rzucie p. lekarską, Santiago Stępień III miejsce w biegu krótkim.

  Kolejny dzień zawodów to start uczniów klas V-VI:

  Nikola Paciorek I miejsce w biegu krótkim, Marta Kowalska I miejsce w rzucie p. lekarską, I miejsce w sztafecie Nikola Paciorek, Sandra Toman, Emilia Kozieł, Alicja Szumiło-Kulczycka, III miejsce w sztafecie Paweł Motyka, Szymon Brandys, Michał Monsior, Jan Hajdecki, III miejsce w biegu średnim Jan Hajecki i  Henryka Nycz III miejsce w rzucie p. lekarską.

  Ostatniego dnia startowali najstarsi uczniowie z klas VII-VIII:

  Julia Tendaj I miejsce w skoku w dal, Filip Maladyn I miejsce w skoku w dal, Pola Tokarska I miejsce w biegu średnim, Jakub Oskierko I miejsce w rzucie p. lekarską, Milena Kita III w skoku w dal, Dawid Szałański III miejsce w biegu średnim, I miejsce w sztafecie Lena Siedlarz, Pola Tokarska, Milena Kita, Julia Tendaj.

  W klasyfikacji drużynowej SP7 została NAJLEPSZĄ SZKOŁĄ w Jaworznie.

  Gratulujemy naszym uczniom i dziękujemy za wspaniały występ na mistrzostwach.

   

  Przygotowanie do zawodów i opieka:

  p. Bożena Żbik, p. Dorota Skóra, p. Aleksandra Draganik,

  p. Barbara Jarek, p. Tomasz Kasprzyk,

  p. Mariusz Łoziński i p. Maciej Rzędzicki

 • Dzień Europy 2023: obchody europejskiej jedności

  ​​​​​​Co roku 9 maja na starym kontynencie obchodzony jest Dzień Europy – święto pokoju i jedności. Upamiętnia on rocznicę wygłoszenia historycznej deklaracji, w której Robert Schuman przedstawił swoją wizję nowej formy współpracy politycznej w Europie, dzięki której wojna między narodami europejskimi stałaby się nie do pomyślenia. Plan Schumana uważa się za zalążek tego, czym dzisiaj jest Unia Europejska.

  Uczniowie klas ósmych naszej szkoły postanowili uczcić ten dzień w wyjątkowy sposób. Apel, prezentacja państw Unii Europejskiej, wystawa plakatów przedstawiających instytucje UE, konkursy i degustacja kuchni europejskiej to efekty pracy wszystkich 148. uczniów klas ósmych, którzy przez trzy tygodnie na lekcjach wiedzy o społeczeństwie realizowali projekt edukacyjny o tematyce europejskiej. Celem wszystkich działań było propagowanie idei Wspólnej Europy. Dodatkowo ósmoklasiści wzięli udział w konkursie wiedzy o Unii Europejskiej „Unia z PL-usem”, a uczniowie klas młodszych w konkursie plastycznym o tematyce proeuropejskiej.

  Laureaci konkursu plastycznego w klasach I - III:

  I miejsce - Ania kl. 2c

  II miejsce - Justyna kl. 1b, Nina kl. 2c

  III miejsce - Julia kl. 2b, Zuzanna kl. 1b
  Wyróżnienie - Piotr kl. 1b

  Laureaci konkursu plastycznego w klasach IV - VII:

  I miejsce - Olimpia kl. 4b

  II miejsce - Hanna kl. 6a

  III miejsce - Tomasz kl. 6b

  Laureaci konkursu wiedzy o Unii Europejskiej Unia z PL-usem:

  Nadia Pietrowska kl. 8e

  Antoni Polaszewski kl. 8g

  Tymoteusz Szymczyk kl. 8d

  Antonina Ziętek kl. 8d

  Zofia Pieńkosz kl. 8d

  Naszą europejską przygodę zakończyliśmy akcentem kulinarnym. Wszystkich zebranych gości zaproszono na degustację najbardziej typowych produktów pochodzących z krajów Unii Europejskiej, przygotowaną przez ósmoklasistów i ich rodziców.

 • Nagroda Dnia

  9 maja to szczególny dzień dla naszej świetlicy.  W ramach konkursu #ZDROWOROSNA otrzymała ona NAGRODĘ DNIA - bon upominkowy, który został przeznaczony na zakup sadzonek lawendy, które będą pięknie prezentowały się przed naszą szkołą. Dziękujemy Pani Elizie, Pani Monice oraz dzieciom za wspaniałą inicjatywę i gratuliujemy.

 • X Drużynowe Mistrzostwa Szkół Podstawowych w Boccii

  4 maja 2023 r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Jaworznie odbyły się X Drużynowe Mistrzostwa Szkół Podstawowych w Boccii. Zawody zostały przeprowadzone w trzech kategoriach grupowych. Każdy zespół liczył dwie lub trzy osoby: B 1 – dziewczęta klasy I – VIII, B 2 – chłopcy klasy I – VIII i B 3 Open – osoby niepełnosprawne.

  Naszą szkołę godnie reprezentowało jedenaście osób: Michał Bańkowski, Maja Jaromin, Wojciech Kawala, Natalia Kądziołka, Patryk Kociełkiewicz, Gabriel Przewoźny, Zuzanna Rostkowska, Dominik Strugała, Andrzej Trojan, Natalia Wnorowska, Dominika Wojtas. Zawodnikom udało się osiągnąć zwycięstwo i zająć:

  I miejsce w kategorii B3 Open w dwóch składach: Maja Jaromin, Gabriel Przewoźny

  oraz Zuzanna Rostkowska, Wojciech Kawala;

  II miejsce w kategorii B2 w składzie: Michał Bańkowski, Patryk Kociełkiewicz, Andrzej Trojan.

  Podczas mistrzostw dodatkowo rozegrano zawody wśród nauczycieli. Nasz zespół w składzie: p. Małgorzata Kurek, p. Aleksandra Draganik i p. Marzena Kasperczyk pokonał przeciwników i zajął I miejsce wśród wszystkich szkół.

  Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim reprezentantom naszej szkoły.

 • WYNIKI MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNO-LITERACKIEGO "I TY MOŻESZ ZOSTAĆ BAŚNIOPISARZEM"

  ​​​​​​​JURY w skłdzie: Klaudia Marecka-Grzybała, Sylwia Szymczyk, Ewa Dziubek po zapoznaniu się z wieloma pięknymi baśniami na posiedzeniu w dniu 27 kwietnia 2023 postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

  I MIEJSCE

  "Baśń o czerwonych smokach" Franciszek Gąsiorowski-Kutyła, Szkoła Podstawowa nr 12 w Jaworznie, klasa VI

  II MIEJSCE

  "Baśń o magicznej baletnicy i rudym kocie" Lena Matusik, Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Jaworznie, klasa VIII

  III MIEJSCE

  "Biały lisek" Judyta Dubiel Szkoła Podstawowa nr 12 w Jaworznie, klasa VIII

  WYRÓŻNIENIA "Dwa światy" Maja Fudali Szkoła Podstawowa nr 6 im. Stefana Żeromskiego, klasa VI

  "Przyjaciółka" Anna Polak, Szkoła Podstawowa nr 6 im. Stefana Żeromskiego, klasa VI

  "Jonatu" Jakub Tyrak Szkoła Podstawowa nr 5 im. Komisji Edukacji Narodowej, klasa VIII

  "Magiczny notes" Nadia Drążkiewicz Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Jaworznie, klasa VI

  ORGANIZATOR KONKURSU ORAZ CZŁONKOWIE JURY GRATULUJĄ LAUREATOM ORAZ WSZYSTKIM UCZESTNIKOM LEKKOŚCI PIÓRA I WYOBRAŹNI, A TAKŻE ZACHĘCAJĄ DO UDZIAŁU W KOLEJNEJ EDYCJI KONKURSU!

 • XV Mistrzostwa Jaworznickich szkół w Siłowaniu się na Rękę.

  Zawody odbyły się 21 kwietnia. Nasi uczniowie zdominowali je. Byliśmy najlepszą szkołą w klasyfikacji drużynowej, zdobywając 2 złote, 2 srebrne i 3 brązowe medale.

  W kategorii dziewcząt open na prawą rękę:

  1. miejsce Marta Kowalska,

  2. miejsce Henryka Nycz

  3. miejsce Zuzanna Kosiór

  4. miejsce Monika Jaskierny

  6. miejsce Julia Wolak

  10. miejsce Lena Sekunda

  14. Malwina Sajdak

  20. miejsce Antonina Bartosik

  W kategorii chłopców do 60 kg na prawą rękę:

         10. miejsce Wojciech Wojtas

  W kategorii chłopców do 75 kg na prawą rękę:

          1. miejsce Filip Maladyn        2. miejsce Dominik Gatak        3. miejsce Tymoteusz Morawski

          4. miejsce Jakub Mirka

          5. miejsce Stanisław Wróbel

          10. miejsce Kacper Motyka

  W kategorii chłopców +75kg na prawą rękę:        3. miejsce Miłosz Wilk

          8. miejsce Olaf Obarski

          9. miejsce Kamil Filipek

  W kategorii chłopców open na lewą rękę:

          4. miejsce Dominik Gatak

  Gratulacje dla wszystkich zawodników!!!

  Opieka nad uczniami:

  p. Barbara Jarek i p. Maciej Rzędzicki

 • Międzynarodowy Dzień Ziemi

  21 kwietnia w naszej szkole odbył się uroczysty apel przygotowany w związku z Międzynarodowym Dniem Ziemi. Uczniowie z klas 1 b i 2 c zaprezentowały atrakcyjny program artystyczny, w którym poprzez śpiew, taniec i recytację pokazały, jak ważna dla każdego człowieka jest zielona przyszłość i że trzeba inwestować w ekologię, bo mimo, że:

  Człowiek sam gotuje piekło i raj.

  Zatruwa wody, niszczy, las.

  To kiedy klęska zagraża światu,

  Jednoczy siły, pomoc da.

  Uczniowie w humorystyczny sposób, dostępny też dla najmłodszych dzieci, zaprezentowali swoje sposoby ratowania naszej planety. W ciekawych strojach, w barwach Ziemi, w pięknej scenerii wyśpiewali i wytańczyli swój protest wobec tych, którzy niszczą świat.

 • Obchody powstania w warszawskim getcie

  W dniu dzisiejszym (19.04.2023 r.) przypada 80. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim - największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II Wojny Światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie. Tego dnia Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN organizuje corocznie akcję społeczno-edukacyjną Żonkile . W tym roku również nasza szkoła dołączyła do akcji. Uczniowie klas ósmych z nauczycielami historii przygotowali specjalnie na to wydarzenie symboliczne żonkile, 750 sztuk zostało rozdanych całej szkolnej społeczności. Z okazji tego wydarzenia na lekcjach historii została uczniom przybliżona tematyka powstania w getcie warszawskim. Zajęcia zostały zorganizowane  w oparciu o specjalnie przygotowany film krótkometrażowy Zdążyć przed Panem Bogiem, stworzony na podstawie reportażu autorstwa Hanny Krall dla klas VII-VIII  oraz książki Takich dwóch, jak nas trzech Katarzyny Ryrych dla klas IV-VI. Jak co roku hasłem przewodnim akcji jest Łączy nas pamięć, w tym roku nasza społeczność do niej dołączyła, dostrzegając potrzebę wspólnoty, znaczenia solidarności i dialogu ponad podziałami. 

  Serdeczne podziękowania dla klas 8G oraz 8H za wysiłek włożony w przygotowanie symbolicznych żonkili. Organizator akcji: Joanna Tucharz, nauczyciel historii

 • Wybór dalszej drogi kształcenia

  Jaworznickie Forum Doradztwa Zawodowego zaprasza do zapoznania się z poradnikiem "Co poszkole podstawowej".

  Jego celem jest udzielenie uczniom ostatnich klas szkół podstawowych i ich rodzicom odpowiedzi na kluczowe pytania dotyczące wyboru dalszej drogi kształcenia. W poradniku znajdują się informacje na temat systemu kształcenia ponadpodstawowego oraz oferty edukacyjnej miasta Jaworzna.

  informator_27.03.2023.pdf

 • Ciekawe warsztaty

  23 marca wybrani uczniowie klas siódmych i ósmych naszej szkoły mieli okazję wziąć udział w warsztatach wiązania węzłów marynarskich oraz zapoznać się z podstawową wiedzą żeglarską. Warsztaty były zwieńczone konkursem na najlepiej zawiązane węzły i quizem wiedzy marynistycznej.
  Dodatkową atrakcją była prezentacja broni używanej przez polskie służby mundurowe. W pierwszej
  kolejności uczniowie poznali zasady bezpieczeństwa obchodzenia się z bronią i podstawy strzelectwa
  sportowego. Następnie wszyscy uczestnicy zajęć mieli okazję poznać m.in. karabin Grot, Beryl a także
  Ak47.
  Zarówno warsztaty wiązania węzłów jak i pokaz broni przeprowadzony został przez specjalistów z Ligi
  Obrony Kraju, za co serdecznie dziękujemy.

 • Ważna informacja dotycząca naboru do klasy sportowej

  Przeprowadzenie prób sprawności fizycznej do klasy sportowej o profilu piłka siatkowa dziewcząt w naszej szkole odbędzie się 3 marca 2023 r. o godz. 16.00 w sali gimnastycznej.

  Serdecznie zapraszamy.

 • Harmonogram rekrutacji do klas pierwszych

  Na stronie naboru http://jaworzno.podstawowe.vnabor.pl zostaną zamieszczone szczegółowe informacje dotyczące zasad rekrutacji, harmonogramu, instrukcji postępowania oraz ewentualne bieżące komunikaty związane z rekrutacją.

   

  Wykaz ulic należących do obwodu

  Szkoły Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Jaworznie

  1) ul. Piłsudskiego od nr 48 do ostatniego numeru parzystego
  2) ul. Grunwaldzka od 143 do 235 numery nieparzyste
  3) ul. Ławczana
  4) ul. Śląska

 • Harmonogram rekrutacji do przedszkoli

  Wniosek o przyjęcie dziecka wypełnia się elektronicznie, logując się na stronie  https://nabordoprzedszkola.pl/jaworzno 

 • Harmonogram rekrutacji do klasy czwartej sportowej

  Oddziały sportowe w Szkole Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi: piłka siatkowa dziewcząt.

  Wypełnione dokumenty należy złożyć w sekretariacie szkoły w terminie od 13.02.2023 r. do 24.02.2023 r.

  Rekrutacja będzie prowadzona zgodnie z jej zasadami w Szkole Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi  w Jaworznie.

  Termin prób sprawności fizycznej zostanie podany w dniu 24.02.2023 r.

  Trener Mariusz Łoziński, tel.: 698 657 360

 • "Ile waży św. Mikołaj" - akcja nabiera rozpędu

  Akcja " Ile waży św. Mikołaj?" w toku. Już wszystkie zebrane monety trafiły do oddziałów przedszkolnych. Teraz LICZYMY, LICZYMY, LICZYMY. Jesteście wspaniali, góra monet jest ogromna!!! Już niebawem wysyłamy i czekamy na wynik.

 • Pola Nadziei

  Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to kim jest;

  nie przez to co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi

                                                       św. Jan Paweł I

  UCZYMY POMAGAĆ

  Nasza szkoła w tym roku szkolnym bierze udział w pięknej akcji Pola Nadziei.

  Koordynatorem programu jest pani Beata Sobór-  nauczycielka w oddziałach przedszkolnych.

  Celem programu  jest szerzenie idei hospicyjnej, pozyskiwanie funduszy na prowadzoną opiekę dla nieuleczalnie chorych, uwrażliwianie dzieci, młodzieży, dorosłych na potrzeby chorych, zachęcanie do wolontariatu i możliwość pomocy.

  W październiku dzieci i uczniowie klas I – III będą sadzić cebulki żonkili na terenie naszej szkoły. W ramach realizacji programu Pola Nadziei, koordynatorzy z hospicjum będą gościć w naszym przedszkolu i szkole. Przeprowadzone zostaną pogadanki, prelekcje, celem zachęcenia do bezinteresownej pomocy na rzecz chorych i ich rodzin.

  POLA NADZIEI jest to program, który stworzony został przez organizację charytatywną Marie Curie Cancer Care w Wielkiej Brytanii. Ideą programu jest uwrażliwianie społeczeństwa na los terminalnie chorego człowieka. W 1998 roku organizacja MCCC w Edynburgu obchodziła swoje 50-lecie. Przygotowując się do obchodów tej uroczystości, mając za patronkę Marie Skłodowską-Curie, postanowiła zapoznać ze swoją inicjatywą hospicja polskie. Kraków jest miastem bliźniaczym z Edynburgiem, zatem to on został wybrany, jako miejsce polskiej edycji Pól Nadziei. Beneficjentem programu zostało Hospicjum św. Łazarza. Wiosną 1998 roku w parkach krakowskich zakwitły pierwsze Pola Nadziei. Organizacja MCCC przekazała wówczas 350 tys. żonkilowych cebulek oraz niezbędną do przeprowadzenia akcji pomoc i wiedzę, a po zakończeniu akcji wyraziła zgodę na rozpropagowanie akcji w całej Polsce.

  ŻONKIL  w czasach starożytnych był symbolem nadziei na nowe życie-odrodzenie. Widocznym elementem kampanii jest właśnie ten kwiat - piękny, subtelny, doskonały w swoim kształcie, barwie, zapachu, ale też kruchy, delikatny, jak delikatne i kruche jest życie człowieka. Żonkile są międzynarodowym symbolem nadziei, łącznikiem miedzy ludźmi zdrowymi, a tymi których dotknął ból choroby nowotworowej. Spoglądając na niego, pamiętamy o ludziach chorych, cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata, pamiętamy o ich bliskich.

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Skłodowskiej - Curie w Jaworznie
  43-609 Jaworzno
  ul. Ławczana 12
 • 32 76 29 180

Galeria zdjęć