Święto rodziny

Święto Rodziny

W ostatnią sobotę kwietnia Rada Rodziców i Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 7 zaprosili całą szkolną społeczność na rodzinne zmagania sportowe. Choć pogoda nie zachęcała, było zimno i mokro, już od rana aula szkolna zapełniona była zawodnikami- uczniami i ich rodzicami. Turnieje i zawody zaś rozegrać musiały się pod dachem.

W dużej sali gimnastycznej rodzice i uczniowie starszych klas rywalizowali w turnieju koszykówki i siatkówki, drużyny wsparli też nauczyciele. Młodsi zajęli małą salę- grając w zbijaka, przeciągając linę. Emocje rozgrzały wszystkich i pogoda też nie mogła pozostać obojętna. Niebo trochę się rozjaśniło i szybko skorzystali z tego piłkarze, by rozegrać mecze na Orliku. W dali dyskotekowej pozostali pasjonaci tenisa stołowego.

Jednak nie samym sportem żyje człowiek, dlatego w przerwach pomiędzy rozgrywkami każdy mógł wzmocnić się słodkim poczęstunkiem w „punkcie gastronomicznym”, który oferował ciasta upieczone przez  rodziców. Tego dnia można było też zasięgnąć porady w stoisku firmy kosmetycznej i banku. Dzieci zaś poddawały się upiększaniu – malowaniu twarzy i rąk. Jednak największą atrakcją okazała się nadmuchiwana zjeżdżalnia, która wyrosła przy wejściu do szkoły zaraz po tym, jak przestało padać.

Na zakończenie przedstawiciele Rady Rodziców poczęstowali wszystkie dzieci jabłkiem z kokardką. Tak smacznie i zdrowo zakończyło się Siódemkowe Święto Rodziny.