Europejski Dzień Języków

26 września obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków. Uczniowie mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności językowe śpiewając, recytując i przedstawiając zabawne scenki w wybranych językach urzędowych Unii Europejskiej. Oczywiście nie zapomniano o naszym języku ojczystym, który uchodzi za jeden z najtrudniejszych języków nie tylko w Europie, ale i na całym świecie. W siódemkowej auli, czuliśmy się niczym w wieży Babel. Nieważne jednak, co byśmy zaśpiewali czy zarecytowali, to fakt jest jeden – języki są super! Uczniowie naszej szkoły to prawdziwi poligloci, świadomi, że w dobie otwartych granic, podróży bez paszportu, internetu, aplikacji streamingowych znajomość języków obcych to po prostu konieczność, a chat GPT nigdy nie będzie lekiem na jej brak.