HISTORIA SALA DOŚWIADCZANIA ŚWIATA BIBLIOTEKA SZKOLNA KLASY INTEGRACYJNE MAGICZNA SALA PRACOWNIA LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

W BIBLIOTECE SZKOLNEJ DUŻO SIĘ DZIEJE – PRZYJDŹ, ZOBACZ, ZOSTAŃ NA DŁUŻEJ

Bibliotekę prowadzą nauczycielki biblioteki -

mgr Marta Lisak, dr Halina Rechul

Godziny otwarcia: od poniedziałku do piątku

8.00 - 14.00

Biblioteka szkolna mieści się w sali 9 będącej wypożyczalnią z wolnym dostępem do półek oraz strefą czytelniczą z podręcznym księgozbiorem.

Biblioteka została powołana do życia w 2014 roku w związku z pojawieniem się w szkołach darmowych podręczników. Obecnie, aby sprostać wymaganiom i oczekiwaniom czytelników, księgozbiór jest stale powiększany o potrzebne lektury i beletrystykę.

Pod koniec roku szkolnego 2016/2017 rozpoczęto komputeryzację biblioteki. Zakupiono czytnik kodów i zainstalowano program biblioteczny Biblioteka firmy Librus. W roku szkolnym 2017/2018 wprowadzono komputeryzację zbiorów bibliotecznych. Od marca 2018 roku prowadzone jest pełne wypożyczanie zbiorów bibliotecznych za pomocą programu bibliotecznego.

Księgozbiór biblioteki szkolnej składa się z ponad 4000 tytułów! Jest on zróżnicowany i aktualny. Każdy czytelnik znajdzie tu niezbędne lektury szkolne, beletrystykę, pozycje popularno-naukowe, poradniki, biografie, komiksy oraz czasopisma.
Można tu przyjść na każdej przerwie i odkryć książkę o znanym tytule bądź taką jaka nas zainteresuje. Nasza biblioteka posiada wolny dostęp do regałów, czytelnię, strefę odpoczynku oraz strefę kreatywności. Uczniowie mają tutaj duży wybór audiobooków, gier planszowych, puzzli oraz akcesoria do tworzenia kreatywnych prac.

Wszelkie działania, imprezy i wydarzenia można obserwować na naszym fanpage'u.

ZAPRASZAMY DO BIBLIOTEKI!