HISTORIA SALA DOŚWIADCZANIA ŚWIATA BIBLIOTEKA SZKOLNA KLASY INTEGRACYJNE MAGICZNA SALA PRACOWNIA LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

MAGICZNA SALA

W naszej szkole powstała niezwykła pracownia z Magicznym dywanem, interaktywnym urządzeniem do nauki, zabawy i terapii. Obraz z urządzenia wyświetlany jest bezpośrednio na podłodze, a czujniki wykrywają ruch w obrębie pola wyświetlanego obrazu, dzięki temu można sterować urządzeniem za pomocą ruchu ciała. Magiczny dywan posiada moduł: edukacyjny, rewalidacyjny, rozrywkowy, programowania, karty rowerowej, mapy myśli.

Uczniowie mogą uczyć się w pracowni m.in. matematyki, języka polskiego, języka angielskiego, przyrody, biologii, plastyki, muzyki, chemii, fizyki, geografii, a także poznać znaki drogowe czy poznawać tajniki gry w szachy. Nauka z wykorzystaniem Magicznego dywanu polega przede wszystkim na doskonałej zabawie. Moduły naukowe skierowane są zarówno dla klas młodszych jak i starszych. Każdy nauczyciel naszej szkoły może urozmaicić swoje zajęcia wykorzystując możliwości, jakie daje ta pomoc dydaktyczna. Jest to doskonały sposób na zainteresowanie uczniów danym przedmiotem, jak również na utrwalenie wiadomości zdobytych na lekcjach.

Dla relaksu uczniowie mają do wyboru wiele gier i zabaw takich jak jazda autkami, tenis, sterowanie pojazdami, przyporządkowanie dźwięków do odpowiedniego obrazka, tworzenie własnej muzyki oraz wiele innych.Największą popularnością wśród uczniów cieszy się jednak piłka nożna.

Magiczny dywan zastosowany w terapii uczniów pomaga pozytywnie wpływać na rozwój motoryki dużej,  spostrzegawczości, koordynacji wzrokowej i ruchowej. Wykorzystanie ruchu w procesie terapii pomaga również rozładować negatywne emocje u uczniów, działa odstresowująco i zapewnia spełnienie podstawowej potrzeby ruchu.  Dzięki współdziałaniu podczas gier i zabaw uczniowie również ćwiczą umiejętności interpersonalne, współdziałania i pracy w grupie.

Dzięki wykorzystaniu Magicznego dywanu zajęcia w naszej szkole stały się jeszcze bardziej atrakcyjne dla uczniów.