HISTORIA SALA DOŚWIADCZANIA ŚWIATA BIBLIOTEKA SZKOLNA KLASY INTEGRACYJNE MAGICZNA SALA PRACOWNIA LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

HISTORIA

Budowa kompleksu Szkoły Podstawowej nr 7, zaprojektowanego przez inżyniera Emiliana Piaseckiego, rozpoczęła się w 1989 roku. Głównym wykonawcą zostało Przedsiębiorstwo Usług Technicznych "Raba II" z Jaworzna, którego dyrektorem był Jerzy Marek.   Swoją działalność Szkoła rozpoczęła 1 września 1993 roku. Początkowo do użytku oddano jedynie  segmenty A i B. W pierwszym znajdowały się: aula, szatnie, pomieszczenia biurowe, gabinet lekarski, sklepik szkolny, gabinety dla zespołów wyrównawczych, a w podziemiach sala dyskotekowa. W drugim segmencie tzw. B mieściły się sale lekcyjne dla klas I-III, oraz sala gimnastyczna dla nauczania zintegrowanego. W kolejnych latach oddawano do użytku kolejne elementy kompleksu. Na początku roku szkolnego 1995/1996 nastąpiło uroczyste otwarcie części budynku, w której znajdowały się sale lekcyjne dla klas IV-VIII, w tym nowoczesna pracownia fizyczna, chemiczna, stołówka szkolna. Rok później udostępniono do użytku dużą salę gimnastyczną. 15 października 1996 roku odbyła się uroczystość nadania imienia szkole, przekazania sztandaru oraz odsłonięcia tablicy pamiątkowej naszej patronki MARII__SKLODOWSKIEJ_-_CURIE.docx.

Od roku 2001 w szkole funkcjonuje sala komputerowa. W roku 2007 staraniem pani dyrektor otwarto drugą pracownię komputerową współfinansowaną z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Pierwszym dyrektorem szkoły był mgr Jerzy Puławski, który sprawował swoją funkcję do 2002 roku. Od września 2002 roku obowiązki dyrektora pełni mgr Ilona Janus.

W Szkole Podstawowej nr 7 od 1996 roku działają KLASY INTEGRACYJNE, do których wraz z innymi rówieśnikami uczęszczają dzieci niepełnosprawne. W roku 1999 rozpoczęły działalność KLASY SPORTOWE ( o profilu koszykówki i siatkówki). 14 listopada 2003 roku obchodziliśmy 10-lecie naszej "Siódemki".  Podczas uroczystości obchodów szkoła nasza otrzymała ufundowany przez rodziców naszych uczniów nowy sztandar szkoły. Kolejno w roku 2006 świętowaliśmy 10 – lecie INTEGRACJI, w 2008 15 – lecie pracy szkoły, w 2013 jej 20 - lecie i w 2018 roku 25 - lecie.