XIII Dzień Tabliczki Mnożenia

17 listopada 2023 r. nasza szkoła włączyła się w obchody XIII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia, akcji mającej na celu propagowanie znajomości tabliczki mnożenia.

Do wzięcia w niej udziału zaprosiliśmy uczniów i dorosłych z naszej szkoły. Uczniowie klas III – VIII zdawali egzamin z tabliczki mnożenia w klasie, gdy odwiedziła ją komisja egzaminacyjna. Otrzymali oni losowo wybrane zadanie z pięcioma przykładami tabliczki mnożenia. Egzaminatorzy sprawdzali prace uczniów, a te bezbłędne nagradzali certyfikatem Eksperta Tabliczki Mnożenia. Przy wręczaniu certyfikatów był dreszczyk emocji, ale również śmiech, zabawa, przybijanie piątek czy żółwików.

Tradycyjnie do pełnienia funkcji egzaminatorów zostali zaproszeni byli uczniowie naszej szkoły. Tym razem taką odpowiedzialną rolę pełnili absolwenci z roku szkolnego 2019/2020:

Klara Szymczyk, Oliwia Romanowska, Szymon Hrapkowicz i Igor Kasperczyk. Egzaminatorom towarzyszyły asystentki - uczennice klasy 4c:

Ewa Berkowska, Joanna Głowacka, Dorota Dziurdzia i Zofia Lach.

Dorośli mogli sprawdzić się z tabliczki mnożenia podczas przerw w auli szkolnej, natomiast uczniowie, którzy chcieli się też wtedy sprawdzić, mierzyli się z trudnymi przykładami mnożenia w zakresie 500.

Gratulujemy wszystkim, którzy wykazali się świetną znajomością tabliczki mnożenia i otrzymali certyfikaty. Mamy nadzieję, że sprawiły one każdemu właścicielowi satysfakcję i będą miłą pamiątką tego dnia.

Koordynatorzy akcji:

p. Elżbieta Kura