Tydzień dbania o relacje

W ramach ogólnopolskiego projektu Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo w dniach od 23 do 27 października nasza szkoła obchodziła TYDZIEŃ DBANIA O RELACJE. Zaplanowane na każdy dzień aktywności miały na celu stworzenie przyjaznej atmosfery w szkole i stworzenie przestrzeni sprzyjającej budowaniu i utrzymywaniu dobrych relacji wśród uczniów w szkole.

Tydzień rozpoczął się pod hasłem Festiwal uśmiechu, podczas którego zachęcaliśmy do uśmiechania się do sobie nawzajem.

We wtorek przypomnieliśmy uczniom o podstawowych zwrotach grzecznościowych, które tworzą życzliwą atmosferę. By pozytywnie każdego nastawić na cały dzień, uczniowie klasy 8a rozdawali karteczki z sentencjami lub hasłami, które wywoływały pozytywny nastrój. Na lekcjach oraz w świetlicy szkolnej wychowawcy mieli okazję przeprowadzić zajęcia na temat emocji lub budowania dobrych relacji. Środa była dniem wyrażania emocji, dlatego zachęcaliśmy uczniów do dzielenia się swoimi odczuciami. Chętni uczniowie wzięli udział w konkursie na unikatową emotikonę, a ich prace barwnie zdobiły aulę szkoły i inspirowały do korzystania z takich form wyrażania emocji.

Zwycięzcą tego konkursu okazał się Wojciech Palion z klasy 2a!

W czwarty dzień TYGODNIA DBANIA O RELACJE w klasach I – III dzieci miały możliwość współdziałania podczas gier planszowych, a uczniowie klas IV – VI, którzy przyszli do szkoły w strojach damy i dżentelmena (spódniczki, krawaty…) uzyskali możliwość nieodpytywania na ocenę.

Piątek w naszej szkole był dniem przypominającym o budowaniu relacji z rodziną, dlatego zachęcaliśmy uczniów do spędzenia popołudniowego czasu ze swoimi najbliższymi.