Tydzień Kultury Języka Polskiego

26 lutego zakończyliśmy coroczne obchody Tygodnia Kultury Języka Polskiego. W tym roku odbywały się one pod hasłem: Kochamy polskie litery!

Był to czas, w którym wielu uczniów wykazało się ogromną kreatywnością i zaangażowaniem w realizacji różnorodnych zadań. Mogliśmy to zobaczyć, podziwiając ich prace. Klasy wspaniale przyozdobiły drzwi swoich sal lekcyjnych charakterystycznymi dla języka polskiego literami i dwuznakami. W indywidualnej pracy na lekcji czy też w domu uczniowie przygotowali graffiti z takimi wyrazami jak: żółć, łódź, szczęście, książka.  Niektórzy z nich wzięli udział w Konkursie Pięknego Pisania, podczas którego starali się jak najładniej zapisać jeden z trzech wierszy: H. Łochockiej pt. "Słowa ojczyste", J. Ratajczaka "Słowa na wspak" lub J. Ficowskiego "Drzewa jednosylabowe". Wszyscy uczestnicy konkursu plastycznego, a także konkursu fotograficznego zaskoczyli nie tylko polonistów niezwykłą pomysłowością oraz oryginalnością w tworzeniu z różnych przedmiotów wyrazów z polskimi literami.          Dziękujemy wszystkim uczniom, a także ich Rodzicom za wspaniałą promocję piękna polskiego języka i zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć i do udziału w kolejnym Tygodniu Kultury Języka Polskiego.