SP7 kolejny raz zagrała z WOŚP

Tradycją naszej szkoły stało się wspieranie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W niedzielę 28 stycznia uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 w Jaworznie po raz kolejny pokazali, że ich wielkim sercom niestraszna niesprzyjająca aura i wczesna pora. Już o 8.00 zebrali się w szkolnej auli, by wraz z tysiącami wolontariuszy w całej Polsce wziąć udział w grze o dobro. Mury Siódemkirozbrzmiewały śmiechem i rozmowami kwestarzy, którzy dzielili się swoimi doświadczeniami, z radością i dumą prezentując kolorowe skarbonki i rozmawiając o wrażeniach po kilkugodzinnej zbiórce. Te spontaniczne wymiany zdań łączyło jedno – wszystkie świadczyły o niezwykłej otwartości i szczodrości ludzkich serc. Jak przyznali wolontariusze — to, że wszyscy łączymy swoje siły we wspólnym i tak ważnym celu, jest bardzo budującym doświadczeniem, które daje ogromną moc i satysfakcję.

Nasi wspaniali uczniowie stanęli na wysokości zadania i sprawili, że dla Siódemkowej społeczności był to dzień wyjątkowy, pełen wzruszeń i wzajemnej życzliwości. O dobre samopoczucie wolontariuszy zadbały nasze nauczycielki, które przygotowywały gorące posiłki, napoje i słodkości. Tak oto łącząc przyjemne z pożytecznym, czyniliśmy dobro, które zaowocowało realną pomocą w postaci zebranych funduszy.

A w tym roku zebraliśmy niebagatelną kwotę, bo aż 19034,65 zł!!!.

Największą kwotę zebrał Krzysiu z klasy 4a – 2838, 18 zł wielkie brawa!