Międzynarodowy dzień kropki Nowy samorząd uczniowski Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia Ogólnopolski Tydzień Kariery Światowy Dzień Zwierząt Narodowe Święto Niepodległości Turniej Boccia Siódemka znowu grała z Orkiestrą! Jesteśmy najlepsi Nagroda Dnia Sukces w konkursie matematycznym Wyróżnienie w konkursie j. angielskiego Dzień kobiet Ciekawe warsztaty Obchody powstania w warszawskim getcie Międzynarodowy Dzień Ziemi Dzień Europy 2023 Sukcesy Mileny XV Mistrzostwa Jaworznickich szkół w Siłowaniu się na Rękę X Mistrzostwa Szkół Podstawowych w Boccii Lekkoatletyczne sukcesy Jaworek 2023 Dzień Dziecka XXI Dni Godności Osób Niepełnosprawnych Pożegnanie klas ósmych 2022/2023

Dzień Europy 2023

Co roku 9 maja na starym kontynencie obchodzony jest Dzień Europy – święto pokoju i jedności. Upamiętnia on rocznicę wygłoszenia historycznej deklaracji, w której Robert Schuman przedstawił swoją wizję nowej formy współpracy politycznej w Europie, dzięki której wojna między narodami europejskimi stałaby się nie do pomyślenia. Plan Schumana uważa się za zalążek tego, czym dzisiaj jest Unia Europejska.

Uczniowie klas ósmych naszej szkoły postanowili uczcić ten dzień w wyjątkowy sposób. Apel, prezentacja państw Unii Europejskiej, wystawa plakatów przedstawiających instytucje UE, konkursy i degustacja kuchni europejskiej to efekty pracy wszystkich 148. uczniów klas ósmych, którzy przez trzy tygodnie na lekcjach wiedzy o społeczeństwie realizowali projekt edukacyjny o tematyce europejskiej. Celem wszystkich działań było propagowanie idei Wspólnej Europy. Dodatkowo ósmoklasiści wzięli udział w konkursie wiedzy o Unii Europejskiej „Unia z PL-usem”, a uczniowie klas młodszych w konkursie plastycznym o tematyce proeuropejskiej.

Laureaci konkursu plastycznego w klasach I - III:

I miejsce - Ania kl. 2c

II miejsce - Justyna kl. 1b, Nina kl. 2c

III miejsce - Julia kl. 2b, Zuzanna kl. 1b
Wyróżnienie - Piotr kl. 1b

Laureaci konkursu plastycznego w klasach IV - VII:

I miejsce - Olimpia kl. 4b

II miejsce - Hanna kl. 6a

III miejsce - Tomasz kl. 6b

Laureaci konkursu wiedzy o Unii Europejskiej Unia z PL-usem:

Nadia Pietrowska kl. 8e

Antoni Polaszewski kl. 8g

Tymoteusz Szymczyk kl. 8d

Antonina Ziętek kl. 8d

Zofia Pieńkosz kl. 8d

Naszą europejską przygodę zakończyliśmy akcentem kulinarnym. Wszystkich zebranych gości zaproszono na degustację najbardziej typowych produktów pochodzących z krajów Unii Europejskiej, przygotowaną przez ósmoklasistów i ich rodziców.