Niezwykła olimpiada

W piątek 13 maja w Sosonowcu odbyła się XVIII Olimpiada dla Dzieci i Młodzieży z Niepełnosprawnościami. Zapraszamy na wideorelację z tego niecodziennego wydarzenia.

Niezwykła Olimpiada - Obrazek 1

W klasyfikacji drużynowej ośrodków i szkół nasza szkoła zajęła wspaniałe III miejsce. Brawa dla wszystkich reprezentantów SP7, bo każdy z nich pracował i punktował na sukces drużyny.

Skład reprezentacji SP 7:

• Martyna Sarna, kl.6a
  • Mikołaj Trojan 2c
  • Dominik Rybyść 3a
  • Ksawery Łącki 3b
  • Gabriel Przewoźny 6a
  • Stanisław Wróbel 7b
  • Maciej Odżywolski 7f
  • Aleksander Pałczyński 7f
  • Damian Lach 8a
  • Denis Florczyk 8b

Osiągnięcia uczniów w konkurencjach indywidualnych, kategoria 7-14 lat:

• I miejsce zajął Stanisław Wróbel, kl. 7b w konkurencji: tor przeszkód;
  • II miejsce zajęła Martyna Sarna, kl. 6a w slalomie na wózku inwalidzkim;
  • III miejsce zajął Dominik Rybyść, kl. 3a w rzucie woreczkiem do celu;
  • III miejsce zajął Ksawery Łącki, kl. 3b w wyścigu na pełzakach oraz III miejsce  w konkurencji: tor przeszkód.

Osiągnięcia uczniów w konkurencjach indywidualnych, kategoria 15-24 lat:

• II miejsce zajął Damian Lach, kl.8a w slalomie na wózkach inwalidzkich;
  • II miejsce zajął Denis Florczyk, kl.8b w kręglach.

W konkurencji drużynowej Boccia reprezentacja szkoły w składzie: Dominik Rybyść, Ksawery Łącki i Denis Florczyk zajęła rewelacyjne III miejsce.

Uczniów przygotowała do Olimpiady Pani Marzena Kasperczyk.

Opiekunowie na Olimpiadzie: pani Marta Kozera-Wiatrowska, pani Marzena Kasperczyk, pan Zdzisław Pyter i pan Radosław Karaczyn.

Wszystkim zawodnikom dziękujemy i gratulujemy.