Rok Józefa Wybickiego

26 kwietnia br. na jaworznickim rynku odbył się Wojewódzki Konkurs Pocztów Sztandarowych oraz Wiedzy o Polskich Symbolach i Barwach Narodowych. W zmaganiach organizowanych przez Szkołę Podstawową nr 13 w Jaworznie wzięło udział aż 98 uczestników.

Konkurs był przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, a rywalizacja odbywa się w dwóch kategoriach. W pierwszej jury oceniało znajomość zasad musztry, w drugiej - przeprowadzono konkurs pisemny, który nawiązywał do obchodzonego aktualnie roku Józefa Wybickiego oraz 95 rocznicy powstania polskiego hymnu. Do tegorocznych zmagań przystąpiło 21 trzyosobowych drużyn oraz 35 zawodników indywidualnych.

W konkursie pocztów sztandarowych nasza reprezentacja w składzie:

Mikołaj Stasiowski - sztandarowy

Aleksandra Widzisz - dowódca

Alicja Bazarnicka – asysta zdobyła III miejsce.

Natomiast w konkursie wiedzy na temat symboli narodowy, ze szczególnym uwzględnieniem znajomości biografii twórcy Mazurka Dąbrowskiego,

I miejsce ex aequo zdobyła Antonina Kłosowska z klasy 8c

IV miejsce ex aequo Alicja Wachowicz z 8d.

Wręczenie nagród odbyło się w trakcie miejskich uroczystości związanych z obchodami 231 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja pod Pomnikiem Niepodległości.