Klasy siatkarskie 7c siatkówka dziewcząt 7c koszykówka chłopców 8c siatkówka dziewcząt 8c koszykówka chłopców

8c siatkówka dziewcząt

Od lat w naszej szkole prowadzone jest szkolenie sportowe z piłki siatkowej dziewcząt. Klasa 8c jest klasą sportową o profilu siatkówka dziewcząt. Celem zajęć jest upowszechnianie sportowego, zdrowego stylu życia oraz zapewnienie uczniom uzdolnionym sportowo warunków do rozwoju swojego talentu. Do tego dochodzą jeszcze treningi 2 x w tygodniu i mecze ligowe organizowane przez Śląski Związek Piłki Siatkowej. Raz do roku organizowany jest również obóz sportowy.

Skład drużyny: Weronika Baran, Wiktoria Jałowiecka, Lena Kasperczyk, Antonina Kłosowska, Oliwia Koszowska, Julia Lesiak, Julia Michalik, Monika Najman, Jagoda Olszyńska, Julia Palian, Emilia Siedlarz, Amelia Ziętek

Trener drużyny: Maciej Rzędzicki

Wychowawca klasy: Edyta Malczyk-Worwa

W minionym sezonie ligowym dziewczęta zajęły 20. miejsce na Śląsku (na 54 drużyny), co jak na pierwszy rok treningów w kategorii młodziczek było wielkim sukcesem. Jak do tego dołożymy wyniki w siatkówce plażowej (14. miejsce w finałach mistrzostw Śląska oraz 4., 9. i 10. miejsce w półfinałach mistrzostw Śląska), to pokazuje siłę i zaangażowanie naszych uczennic klasy sportowej. Ale to nie wszystko: kolejny sezon już trwa, a nasze dziewczyny są spragnione kolejnych sukcesów sportowych.

Zawodniczki MCKiS Jaworzno ( Siatkówka Kobiet Kadetki Młodsze ):

Julia Lesiak i Weronika Baran / środkowe,

Antonina Kłosowska / rozgrywająca,

Monika Najman i Julia Palian / przyjmujące,

Emilia Siedlarz / atakująca.