Samorząd Uczniowski Regulamin SU Rzecznik Praw Ucznia Szkolny Klub Wolontariatu

SU i Wolontariat

"USKRZYDLAMY 2023"
Kolejny raz nasza szkoła wzięła udział w przedświątecznej akcji pieczenia i dekorowania pierników na rzecz podopiecznych "Domu Aniołów Stróżów" w Katowicach. Ponownie nasi uczniowie, ich rodziny oraz nauczyciele zakasali rękawy i wypiekali, a następnie pięknie ozdabiali pachnące pierniczki. A wszystko po to, by dochód z ich sprzedaży zasilił konto Domu Aniołów Stróżów i był realnym wsparciem potrzeb dzieci. Spod naszej szkoły odjechał samochód załadowany po sufit wyprodukowanymi przez szkolną społeczność piernikami.

Cały listopad w naszej szkole odbywała się zbiórka pt.:"Kobieta Kobiecie". Zbiórka była zorganizowana przez Fundację Kobieca Przystań dla ośrodka interwencji kryzysowych - dom mieszkań chronionych dla kobiet w Jaworznie. Zbierane były środki czystości i kosmetyki. Ich ilość przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Ostatniego dnia listopada uczniowie wraz z opiekunem klubu wolontariatu dostarczyli wszystkie dary do Fundacji.

Początkiem listopada w szkole zorganizowana została zbiórka ubrań oraz obuwia jesiennego i zimowego dla zaprzyjaźnionych z siódemką ukraińskich rodzin. Wszystkie zebrane dary zostały przekazane potrzebującym.

12 października wolontariusze siódemki wzięli udział w niezwykłym koncercie "Muzyka łączy pokolenia", zrealizowanym w ramach projektu "Razem" przez Fundację Kobieca Przystań. Nasi uczniowie i uczennice z klas siódmych, trzeciej i drugiej mieli okazję zaprezentować się na scenie dając zebranym szansę do niemałych wzruszeń. Całe wydarzenie było czasem pełnym radości i integracji międzypokoleniowej.

Dokumenty:

Regulamin Szkolnego Klubu Wolontariatu.pdf