Jesteśmy bardzo liczną gromadką – bawimy się i uczymy w trzech grupach:
Grupa 0A Pszczółki (3-latki) – sala 44 – mgr Sylwia Kędroń
Grupa 0B Motylki (4 , 5-latki)– sala 50 – mgr Karolina Komander, lic. Elżbieta Wojnarowska
Grupa 0C Sówki (6-latki) – sala 51 – mgr Katarzyna Hetman
Dla niektórych z nas to już trzeci rok w przedszkolu. W tym roku dołączyli do nas nowi koledzy i koleżanki. Potrafimy już wiele, ale ciągle uczymy się czegoś nowego. Chętnie uczestniczymy w zabawach i zajęciach zorganizowanych przez nasze panie.
Po wakacyjnej przerwie mamy mnóstwo sił na nowe przygody, które będziemy wspólnie przeżywać
z naszymi koleżankami i kolegami, a w poznawaniu nowych i ciekawych rzeczy pomagać nam będą nauczyciele.
MIKOŁAJKI, MIKOŁAJKI
Św.Mikołaj jak co roku pamiętał również o naszych 7-kowych przedszkolakach! Było wiele radości i prezentów. Dziękujemy św.Mikołaju i do zobaczenia za rok!!!
Pola nadziei
Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to kim jest;
nie przez to co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi
św. Jan Paweł I
UCZYMY POMAGAĆ
Nasza szkoła w tym roku szkolnym bierze udział w pięknej akcji Pola Nadziei.
Koordynatorem programu jest pani Beata Sobór- nauczycielka w oddziałach przedszkolnych.
Celem programu jest szerzenie idei hospicyjnej, pozyskiwanie funduszy na prowadzoną opiekę dla nieuleczalnie chorych, uwrażliwianie dzieci, młodzieży, dorosłych na potrzeby chorych, zachęcanie do wolontariatu i możliwość pomocy.
W październiku dzieci i uczniowie klas I – III będą sadzić cebulki żonkili na terenie naszej szkoły. W ramach realizacji programu Pola Nadziei, koordynatorzy z hospicjum będą gościć w naszym przedszkolu i szkole. Przeprowadzone zostaną pogadanki, prelekcje, celem zachęcenia do bezinteresownej pomocy na rzecz chorych i ich rodzin.
POLA NADZIEI jest to program, który stworzony został przez organizację charytatywną Marie Curie Cancer Care w Wielkiej Brytanii. Ideą programu jest uwrażliwianie społeczeństwa na los terminalnie chorego człowieka. W 1998 roku organizacja MCCC w Edynburgu obchodziła swoje 50-lecie. Przygotowując się do obchodów tej uroczystości, mając za patronkę Marie Skłodowską-Curie, postanowiła zapoznać ze swoją inicjatywą hospicja polskie. Kraków jest miastem bliźniaczym z Edynburgiem, zatem to on został wybrany, jako miejsce polskiej edycji Pól Nadziei. Beneficjentem programu zostało Hospicjum św. Łazarza. Wiosną 1998 roku w parkach krakowskich zakwitły pierwsze Pola Nadziei. Organizacja MCCC przekazała wówczas 350 tys. żonkilowych cebulek oraz niezbędną do przeprowadzenia akcji pomoc i wiedzę, a po zakończeniu akcji wyraziła zgodę na rozpropagowanie akcji w całej Polsce.
ŻONKIL w czasach starożytnych był symbolem nadziei na nowe życie-odrodzenie. Widocznym elementem kampanii jest właśnie ten kwiat - piękny, subtelny, doskonały w swoim kształcie, barwie, zapachu, ale też kruchy, delikatny, jak delikatne i kruche jest życie człowieka. Żonkile są międzynarodowym symbolem nadziei, łącznikiem miedzy ludźmi zdrowymi, a tymi których dotknął ból choroby nowotworowej. Spoglądając na niego, pamiętamy o ludziach chorych, cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata, pamiętamy o ich bliskich.