Zielone Lekcje

EDUKACJA PRZYRODNICZA NA ŻYWO

PTAKI DRAPIEŻNE

15  i  16 lutego 2012 r. gościliśmy  w  naszej  szkole  grupę  sokolników  z  Zakopanego,  którzy przeprowadzili niesamowitą lekcję  przyrody „na żywo”. Zajęcia  te  były  poświęcone  ptakom  drapieżnym: sowom,  sokołom  i  jastrzębiom.

Przywieziono żywe ptaki, wśród których były gatunki krajowe oraz z innych zakątków świata. Wszystkie zostały specjalnie ułożone do pracy z dziećmi. Demonstrując ptaki, nie tylko siedzące, ale i latające nad głowami dzieci, wyjaśniono ich budowę oraz przystosowania do życia w otaczającym je środowisku.

W ciekawy sposób omówione zostały różnice pomiędzy poszczególnymi grupami ptaków, uzmysłowiono dzieciom rolę, jaką pełnią one w przyrodzie oraz ukazano ich piękno.

Dodatkową atrakcją była możliwość zrobienia sobie zdjęcia z sową na ramieniu. Cały pokaz przeprowadzono nieodpłatnie,  natomiast  chętni uczniowie będą mogli zakupić zdjęcie z sową.

Polecamy stronę internetową, na której można obejrzeć ptaki oraz umówić się na lekcję przyrody na żywo: www.zielonelekcje.pl

Więcej zdjęć w zakładce ,, album fotograficzny".