HISTORIA SALA DOŚWIADCZANIA ŚWIATA BIBLIOTEKA SZKOLNA KLASY INTEGRACYJNE MAGICZNA SALA PRACOWNIA LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

KLASY INTEGRACYJNE

Nasza Siódemka jest placówką w pełni przygotowaną do prowadzenia klas integracyjnych. Jest to największa szkoła tego typu w mieście i była jedną z pierwszych w województwie śląskim. Pracuje w niej w pełni wykwalifikowana kadra nauczycieli i specjalistów, którzy objęli uczniów zniepełnosprawnościamiswoimi działaniami, dostosowując wymagania edukacyjne do indywidualnych potrzeb rozwojowychoraz ichmożliwości psychofizycznych. Dzieci traktowane są z dużą empatią i zrozumieniem ich dysfunkcji. Dla każdego z nich opracowywane są odpowiednie formy i metody pracy.

Nasi uczniowie radzą sobie w szkole bardzo dobrze. Czują się w niej bezpiecznie. Nie tylko uczą się, nabierają samodzielności, ale także realizują swoje pasje.Szkoła odnosi sukcesy sportowe na szczeblach miejskich i regionalnych. Specjalizujemy się w Bocci, którą uprawiać można bez względu na ograniczenia wynikające z niepełnosprawności na równi ze wszystkimi uczestnikami gry. Rozpropagowaliśmy ją w Jaworznie, nie tylko wśród uczniów, ale również wśród nauczycieli i rodziców. Organizujemy różnego rodzaju formy współzawodnictwa: rozgrywki, olimpiady, mityngi, na które zapraszamy wszystkie zaprzyjaźnione szkołyoraz osoby zajmujące się dziećmi z niepełnosprawnościami. Uczniowie naszej szkoły lubią się wzajemnie, szanują, opiekują się sobą i razem się bawią. Tańce w parach mieszanych na występach szkolnych, gdzie dzieci na wózkach tańczyły z swoimi sprawnymi partnerami wywołały duże zainteresowanie i były pięknym oraz wzruszającym widowiskiem.

W okresie pandemii szkoła znakomicie odnalazła się w swoich działaniach przenosząc się do przestrzeni Internetu. Nawiązaliśmy kontakty z wieloma placówkami, instytucjami, organizacjami oraz osobami prywatnymi, które pomogły naszym uczniom przeżyć ten ciężki dla wszystkich okres.

Wszystkie działania dokumentujemy na łamach BlogaIntegracyjna Siódemka.

Gorąco zachęcamy doprzejścia na jego stronę w Internecie:https://integracjasp7jaworzno.blogspot.com/