Sukces w Pangei

Po raz drugi w naszej szkole odbył się Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „PANGEA”. Patronem merytorycznym konkursu jest Grupa Uczelni Vistula w Warszawie. Konkurs przeprowadzany jest w Niemczech, Polsce, Belgii, Danii, Portugalii, Francji, Irlandii, Włoszech, Litwie, Austrii, Szwecji, Szwajcarii, Słowacji, Słowenii, Hiszpanii, Czechach i na Węgrzech. Adresowany jest do uczniów szkół podstawowych (klasy 4-6), gimnazjów oraz liceów i techników. Organizowany jest w dwóch etapach: etap szkolny koordynowany jest w szkołach przez nauczycieli przedmiotu, na etap finałowy najlepsi uczniowie zapraszani są do Warszawy i Wrocławia. Celem konkursu jest rozwijanie matematycznych pasji, odkrywanie talentów, upowszechnianie nawyku matematycznego myślenia.

W tym roku szkolnym z naszej szkoły do finału przeszło czterech uczniów: Jan Fuksiewicz i Bartosz Pawłowski z 4d oraz Jan Surmacz z 5d i Igor Kasperczyk z 5c. Wszyscy uczniowie pisali finał we Wrocławiu.

Igor Kasperczyk pokonał wszystkich finalistów z Polski w kategorii klas 5 i tym samym wygrał konkurs. Jest to ogromny sukces. Igor otrzymał czek na 400 zł, który został mu wręczony w siedzibie uczelni w Warszawie.

Gratulacje i życzenia dalszych sukcesów w dziedzinie matematyki dla wszystkich finalistów.