Pomaganie jest fajne "Byki i byczki..." Suklces w Pangei Wycieczka do Sejmu RP

Wydarzenia szkolne

Pomaganie jest fajne

„Pomaganie jest fajne”

Minister edukacji Anna Zalewska ogłosiła rok szkolny 2016/2017 Rokiem Wolontariatu. Biorąc pod uwagę działania na rzecz innych i znaczenie potrzeby pomagania, jaworznicka Szkoła  Podstawowa nr 8 zorganizowała Miejski Konkurs Literacki pt. „Pomaganie jest fajne”. Organizatorzy zapraszali do napisania opowiadań lub wierszy, które poruszą tematykę pomagania innym ludziom.

14 lutego nastąpiło podsumowanie konkursu i ogłoszenie wyników. Jako jedną z laureatek na galę zaproszono Honoratę Garlej z klasy 5d, autorkę opowiadania pt. „Dziewczyna z gitarą”. Uroczystość rozpoczął słodki poczęstunek- walentynkowe babeczki przygotowane przez szkolne koło wolontariatu Sursum Corda. Święto Zakochanych to przecież dzień, w którym chcemy okazać innym swoją sympatię, a jeśli jest taka potrzeba - chętnie pomagać sobie nawzajem. Później nastąpiło to, co najważniejsze- ogłoszenie wyników w dwóch kategoriach- wiersz i opowiadanie. Spośród ponad 60 nadesłanych prac jury wybrało i nagrodziło sześć, przyznało też jedno wyróżnienie.  Czekałyśmy z niecierpliwością na moment, gdy padnie nazwisko naszej uczennicy. I usłyszałyśmy je na samym końcu- Honorata wygrała! Została laureatką I miejsca Miejskiego Konkursu Literackiego (w kategorii opowiadanie).

Dalej mogliśmy poznać wszystkie nagrodzone teksty, odczytali je uczniowie SP8. Ostatnim wydarzeniem gali był spektakl przygotowany przez uczniów klas 3., którzy zabrali nas do świata baśni w historii o Czerwonym Kapturku.

Tegoroczne walentynki stały się dniem sukcesu naszej uczennicy. Niech myśl o miłości będzie wiązała się z chęcią niesienia pomocy innym, bo pomaganie jest fajne!