Międzynarodowy dzień kropki Nowy samorząd uczniowski Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia Ogólnopolski Tydzień Kariery Światowy Dzień Zwierząt Narodowe Święto Niepodległości Turniej Boccia Siódemka znowu grała z Orkiestrą! Jesteśmy najlepsi Nagroda Dnia Sukces w konkursie matematycznym Wyróżnienie w konkursie j. angielskiego Dzień kobiet Ciekawe warsztaty Obchody powstania w warszawskim getcie Międzynarodowy Dzień Ziemi Dzień Europy 2023 Sukcesy Mileny XV Mistrzostwa Jaworznickich szkół w Siłowaniu się na Rękę X Mistrzostwa Szkół Podstawowych w Boccii Lekkoatletyczne sukcesy Jaworek 2023 Dzień Dziecka XXI Dni Godności Osób Niepełnosprawnych Pożegnanie klas ósmych 2022/2023

Międzynarodowy dzień kropki

15 września na całym świecie obchodzone jest święto kreatywności, odwagi i zabawy, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Ma ono pomóc dzieciom odkryć swoje talenty, pobudzić wyobraźnię oraz uwierzyć we własne możliwości. Święto zostało zainspirowane książką dla dzieci amerykańskiego pisarza Petera H. Raynoldsa pt. „The Dot”, której bohaterką jest Vashti - dziewczynka, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. W tym dniu także w naszej szkole z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego obchodzono to niezwykłe święto. Uczniowie z klas 1-3 spotkali się w auli szkolnej, aby wspólnie oglądnąć film pt. „The Dot”. Następnie uczniowie klasy 2b w kilku słowach przybliżyli historię oraz intencję tego dnia. Każda klasa zaprezentowała się w przemarszu w kropkowych ubraniach. Na koniec wszyscy zostali zaproszeni do udziału we wspólnym tańcu. Dalsze obchody tego dnia odbyły się już w klasach.

To był wspaniały i niezapomniany dzień! A oto fotorelacja.