WARSZTATY PRZYRODNICZE 2011

17 marca 2011r. odbyły się w naszej szkole bezpłatne warsztaty przyrodnicze na temat wody. Wzięli w nich udział uczniowie klas czwartych. Zajęcia te są częścią dużego projektu pod tytułem „Kajakowy patrol św. Franciszka” realizowanego przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej. Projekt ten finansowany jest ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Zakłada on szerokie i zróżnicowane działania zmierzające do podniesienia świadomości społecznej w zakresie czystości wód oraz oszczędnego gospodarowania jej zasobami w środowisku naturalnym. Celem projektu jest rozbudzenie motywacji
w uczniach lokalnych szkół do ochrony i właściwego gospodarowania zasobami wody
w środowisku naturalnym.

Warsztaty trwające 3 godziny składały się z dwóch części: teoretycznej – uczestnicy dowiedzieli się wielu ciekawych informacji na temat wody oraz praktycznej, podczas której mieli możliwość samodzielnego oznaczania jakości wody (fizycznie, chemicznie i biologicznie). Tematyka zajęć była zgodna z podstawą programową, jak również stanowiła ciekawe jej rozszerzenie i przeniesienie wiadomości w sferę zajęć praktycznych.

Uczniowie dostali również materiały promocyjne projektu (naklejki, puzzle) oraz zostali zaproszeni do udziału w konkursach. Więcej informacji o konkursach można znaleźć na stronie projektu: http://kajakowypatrol.pl/index.html