Rok szkolny 2015/2016

19 i 20 maja w Młodzieżowym Domu Kultury w Mysłowicach odbył się Konkurs Recytatorski dla uczniów Szkół Podstawowych i Gimnazjów pod patronatem Prezydenta Miasta Mysłowice– Edwarda Lasoka. Wzięło w nim udział 62 recytatorów za szkół podstawowych i gimnazjów. Jaworzno reprezentowane było tylko przez nasza szkołę, tym bardziej cieszy sukces.

Miło nam poinformować bowiem, że zwyciężyły nasze uczennice, Honorata Garlej z 4d zajęła  I miejsce, a II Paulina Kosz z 6a. Gratulujemy utalentowanym recytatorkom.

„Byki i byczki, czyli językowe potyczki”

Na arenie języka polskiego zwycięską batalię z bykami i byczkami stoczyli dwaj szóstoklasiści- Dominik Mikuszewski i Jakub Więcek. Najpierw zakwalifikowali się do regionalnego konkursu językowego, wygrywając w szkolnych eliminacjach. 1 kwietnia w Pałacu Młodzieży w Katowicach stanęli w szranki konkursowe razem z drużynami z ponad trzydziestu szkół. Napisali trudne dyktando, rozwiązali test i zrobili to na tyle dobrze, że znaleźli się w gronie sześciu najlepszych drużyn.

Dzięki temu zaproszeni zostali do finałowej rozgrywki, która odbyła się 20 kwietnia. Teraz musieli zmierzyć się z siedmioma zadaniami. Zaczęli od wystawienia recepty na dobry humor, później zagrali w kalambury, zgadując i wyjaśniając wylosowany frazeologizm (mól książkowy), zebrali grupę ponad 15 wyrazów zaczynających się od sylaby sa-, gromadzili przymiotniki, układali reklamę (wszystkim spodobał się pomysł naszego Dominika na reklamę karmy dla kotów- Z naszą karmą Twój kot Cię przeżyje). Emocjonująca rozgrywka zakończyła się zdobyciem II miejsca. Wygrali reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 10 w Gliwicach.

Gratulujemy Jakubowi i Dominikowi dużej wiedzy i dobrego wyczucia językowego. Dziękujemy za wsparcie kibicom- kolegom i koleżankom z klasy 6a.

„Moje zachowanie świadczy o mnie”

to tytuł konkursu literackiego, który został rozstrzygnięty na początku stycznia 2016 r.
Jego laureatami zostali następujący uczniowie: Hubert Głownia z 5b,  Weronika Biel z 5a, Jan Łabaj z 5d, Nikola Smolicz z 4a, Magdalena Więcek, Julianna Bednarek i Mateusz Grudziński z 3a oraz Emilia Karwowska z 3c.

Prace laureatów oraz innych uczestników konkursu można przeczytać w szkolnej auli, a ich fragmenty także w styczniowym wydaniu „Naszej Siódemki”.  Pokazują one, że nasi uczniowie wiedzą, że ich zachowanie świadczy o tym, jakimi są dziećmi, wnuczętami, kolegami, przyjaciółmi, uczniami i opiekunami.

„A tak na marginesie, to bycie miłym może być całkiem fajne. Ukłonić się starszemu, nie przeszkadzać na lekcji, unikać brzydkich słów – to bardzo proste i szybko wchodzi w krew. Spróbujcie sami! I pamiętajcie, że warto być dobrym, bo dobro zawsze powraca.”

Alicja Morgała z 3d

„Mój wygląd świadczy o mnie”

Do końca października uczniowie składali swoje plakaty  na temat
„Mój wygląd świadczy o mnie”. W wyznaczonym terminie do organizatorek konkursu – pani Elżbiety Łakus i pani Doroty Schab – dotarły 24 prace wykonane indywidualnie lub grupowo. W konkursie wzięli udział uczniowie z 13 klas.

Na uwagę jury zasłużyły ciekawe hasła, np.: „Święto, to zobowiązanie, więc się pięknie ubierz na nie!”, „Jak strój dobry założymy, to solidnie poćwiczymy!”, „Jestem odpowiedzialny, mam strój idealny.”, „Niekoniecznie modnie, ale czysto i wygodnie.”, a ponieważ w naszej szkole charakterystycznym elementem odświętnego stroju jest granatowy krawat z logo Siódemki, pojawiło się też hasło: „Każdy chwat ma krawat.”

Po burzliwej dyskusji jury wybrało najlepsze plakaty, które zostały zaprezentowane w szkolnej auli. Mogli je podziwiać nie tylko uczestnicy konkursu, ale także pozostali uczniowie i ich rodzice, którzy przybyli do szkoły na listopadowe zebrania klasowe.

Na akademii z okazji Święta Odzyskania Niepodległości dyplomy
oraz nagrody rzeczowe otrzymali  autorzy pięciu prac: uczniowie z klasy I g
pani Sylwii Kędroń,  wychowankowie z klasy II c pani Anny Wawrzyńczak, uczennice z klasy VI a pani Marty Kulawik oraz Mateusz Maciejowski z klasy II a
i Alicja Morgała z klasy III d.