Miejski Konkurs Literacki HERBERTiada Stypendium prezydenta Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy Niepodległa do Hymnu Stypendium Ministra Edukacji Narodowej dla ucznia naszej szkoły

HERBERTiada

Brawo recytatorzy!

Choć już  po raz 17 w Młodzieżowym Domu Kultury  zorganizowano HERBERTiadę, uczniowie naszej szkoły zostali  zaproszeni na nią  pierwszy raz. Honorata Garlej i Igor Kasperczyk w środę 14 marca wystąpili w konkursie recytatorskim, stając w szranki z  35 uzdolnionymi uczniami  ze szkół podstawowych, gimnazjów i liceów z Jaworzna (jedna recytatorka pochodziła z liceum chrzanowskiego).

Słuchaliśmy pięknych recytacji różnych wierszy Zbigniewa Herberta, ale to nie wszystko. Każdy konkursowicz odczytywał losowo wybrany fragment prozy Herberta poświęcony zakonowi templariuszy. Tekst ten był bardzo trudny. Roiło się w nim od skomplikowanych słów, francuskich nazwisk, łacińskich cytatów.  Niektórzy się więc na tym tekście potykali…

Teraz cieszymy się z sukcesu naszej reprezentantki- Honorata znalazła się w szacownym gronie nagrodzonych. Talent i praca sprawiły, że recytując wiersz „U wrót doliny”, pokonała nie tylko swoich rówieśników, ale także gimnazjalistów i licealistów! Brawo!

Gratulacje należą się również Igorowi, który został zauważony i pochwalony przez oceniających. Jury spodobała się Jego interpretacja wiersza „Pan od przyrody”.

Honoracie i Igorowi życzymy wielu dalszych sukcesów. Trzymamy kciuki , bo niedługo czeka Ich występ na przeglądzie recytatorskim podczas Festiwalu Kultury Dzieci i Młodzieży „Jawor”.

A oto wyniki konkursu:

Grand Prix – Honorata Garlej, SP nr 7, Karolina Olej, III LO

I m. – Kamil Starzec, Tech. Nr 2

wyróżnienia: Julia Sierakowska, SP nr 2, Karolina Zbylut, SP nr 2, Angela Pytlik, Tech. Nr 2, Aleksandra Rejdych, III LO .