PEDAGOG PSYCHOLOG WSPIERANIE RODZICÓW W PROCESIE WYCHOWAWCZYM BEZPIECZEŃSTWO I ZDROWIE DZIECKA KĄCIK LOGOPEDYCZNY WARTO PRZECZYTAĆ TORNISTER SZKOLNY

Pomoc Psychologiczno-Pedagogiczna

WSPIERANIE RODZICÓW W PROCESIE WYCHOWAWCZYM

Jak być dobrym rodzicem?

1. Akceptuj dziecko takim, jakie jest, okazuj, że je kochasz, ale wskazuj mu na zachowania, których nie tolerujesz.

1. Postaraj się każdego dnia powiedzieć coś miłego dziecku, by umacniać jego poczucie własnej wartości.

1. Spróbuj spędzać codziennie choć pewien czas ze swoim dzieckiem, poświęć mu swoją uwagę.

1. Kontroluj czas wolny swojego dziecka. Ono potrzebuje przewodnika, który właściwie ukierunkuje jego aktywność.

1. Bądź stanowczy i konsekwentny wobec dziecka, by utrwalać w nim właściwe postawy.

1. Nie oceniaj (nie krytykuj, nie wyśmiewaj…) emocji swojego dziecka – pozwól mu na ich przeżywanie.

1. Nie zniechęcaj się…  Bycia rodzicem nie uczymy się od razu; wymaga to „treningu” jak przy nabywaniu innych umiejętności.

Jak_wspomoc_dziecko__w_nauce.pdf

DZIECKO_z_ADHD.docx