ROK SZKOLNY 2023/2024 ROK SZKOLNY 2022/2023 ROK SZKOLNY 2021/2022 ROK SZKOLNY 2020/2021 ROK SZKOLNY 2018/19

Nasze przedszkolaki

ROK SZKOLNY 2023/2024

Jesteśmy bardzo liczną gromadką – bawimy się i uczymy w trzech grupach:

Grupa 0A Pszczółki  (3 i 4-latki) – sala 23 – mgr Karolina Komander

Grupa 0B Motylki  (4 i 5-latki)– sala 24 –  mgr Katarzyna Hetman, mgr Agata Lamont

Grupa 0C Sówki (6-latki) – sala 25 – mgr Sylwia Kędroń

Międzynarodowy Dzień Kropki   15 Września (grupa 0B Motylki)

Międzynarodowy Dzień Kropki obchodzony jest na całym świecie 15 września. Jest to święto, które ma na celu pobudzenie kreatywności, pomysłowości, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności.

W naszym przedszkolu  Święto Kropki obchodzono bardzo uroczyście i kreatywnie. W tym dniu  dzieci z grupy Motylki uczestniczyły w zabawach ruchowych Kropki idą w ruch oraz W poszukiwaniu drugiej połowy. Uważnie słuchały opowiadania P. Reynoldsa, jak mała kropka zmieniła świat dziewczynki o imieniu Vashti. Wszystkie dzieci bawiły się przy piosence o kropce, szukały kropki w sali, kolorowały kropki według wzoru, a następnie poddawały ocenie własne prace.

Był to radosny dzień pełen zabaw, tańców, kreatywności i pomysłowości.

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

Każdy przedszkolak dobrze wie,

że kiedy 20 wrzesień zbliża się,

od najmłodszego, aż po starszaka,

wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka – święto obchodzone corocznie 20 września, ustanowione z inicjatywy Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej 13 września 2013 roku dla popularyzacji wychowania przedszkolnego i wzrostu jego znaczenia w świadomości społecznej.

Również w naszym przedszkolu 20 września świętowaliśmy kolejny raz Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji dzieci brały udział w Piżama Party.  Były tańce, słodki poczęstunek, a na koniec dnia dzieci wykonały piękne symbole grupowe, które zawisły na wystawie w szatni. To był dzień pełen dobrej zabawy.

Wszystkimprzedszkolakom życzymy samych słonecznych dni i radosnych chwil w naszym przedszkolu, aby każdy dzień był wspaniałą przygodą i niósł ze sobą wiele cudownych i pozytywnych doświadczeń.

PASOWANIE PRZEDSZKOLAKÓW

Dziś jest święto przedszkolaka.

Okazja to nie byle jaka.

Wszyscy pięknie są ubrani,

uśmiechnięci, uczesani.

Dzień ten w sercach nam zostanie,

bo to dziś jest PASOWANIE.

26 października dzieci z najmłodszej grupy oddziałów przedszkolnych Pszczółki, oficjalnie zostały przedszkolakami.

Pani Dyrektor uczyniła Maluszkom ten zaszczyt, wprowadzając ich ceremonialnie w społeczność przedszkolną. Podczas uroczystości zaprezentowały się wszystkie grupy przedszkolne: Sówki oraz Motylki.

Wszystkim Pszczółkom życzymy samych radosnych i kreatywnie spędzonych chwil w przedszkolu.

Dziękujemy wszystkim za obecność na tej tak ważnej uroczystości.

DZIEŃ DYNI W PRZEDSZKOLU

Co prawda za oknem mamy już śnieg, ale my jeszcze wróćmy wspomnieniami do przedszkolnego Dnia Dyni.

Kolorem przewodnim był kolor pomarańczowy, dzieci miały za zadanie ubrać się na pomarańczowo. Panie wykonały śliczną ściankę do zdjęć, aby przedszkolaki mogły mieć pamiątkę z tego wydarzenia.

Rozstrzygnięty został konkurs plastyczny pn. Wesoła Dynia.

Oto laureaci:

I miejsce zajęła Julia Lelek

II miejsce –Sabina Karaś

III miejsce przypadło rodzeństwu Sarze i Oskarowi Patuchom

Wyróżnienie otrzymali:

Franciszek Niemiec, Mateusz i Stanisław Dubiel.

Wszystkim dzieciom serdecznie gratulujemy!

SPOTKANIE ZE ŚW. MIKOŁAJEM

Grudzień w naszym przedszkolu był miesiącem magicznym. Miały miejsce niecodzienne wydarzenia. Początkiem miesiąca dzieci odwiedził sam św. Mikołaj, jego pomocnik Elf świetnie bawił się z naszymi przedszkolakami. Św. Mikołaj rozdał dzieciom prezenty i zrobił z każdym pamiątkowe zdjęcie. Następną uroczystością, w której nasze przedszkolaki brały udział było wspólne kolędowanie. Każda grupa zaprezentowała swój świąteczny utwór. Po występach zasiedliśmy do wspólnego stołu, by razem świętować.

Zabawa karnawałowa w przedszkolu.

Karnawał już minął, zostały wspomnienia. Przedszkolaki z wszystkich grup brały udział w ostatkowym balu karnawałowym połączonym ze świętowaniem Walentynek. Zabawa była iście huczna, były też świecące bransoletki, a Gość Honorowy Myszka Miki nie zamierzała opuszczać rozbrykanych Przedszkolaków. Następna taka okazja będzie dopiero za rok, już nie możemy się doczekać.

Dzień Kobiet w przedszkolu

8 marca - to święto pań, dziewcząt i małych dziewczynek. Tego  dnia w naszym przedszkolu były skromne upominki, które wręczali chłopcy oraz pamiątkowe zdjęcia w kolorowej ramce.
To był piękny dzień.