ROK SZKOLNY 2023/2024 ROK SZKOLNY 2022/2023 ROK SZKOLNY 2021/2022 ROK SZKOLNY 2020/2021 ROK SZKOLNY 2018/19

Nasze przedszkolaki

ROK SZKOLNY 2021/2022

Jesteśmy bardzo liczną gromadką – bawimy się i uczymy w trzech grupach:

Grupa 0A Pszczółki  (3-latki) – sala 44 – mgr Sylwia Kędroń

Grupa 0B Motylki  (4 , 5-latki)– sala 50 –  mgr Karolina Komander,  lic. Elżbieta Wojnarowska

Grupa 0C Sówki (6-latki) – sala 51 – mgr Katarzyna Hetman

Dla niektórych z nas to już trzeci rok w przedszkolu. W tym roku dołączyli do nas nowi koledzy i koleżanki. Potrafimy już wiele, ale ciągle uczymy się czegoś nowego. Chętnie uczestniczymy w zabawach i zajęciach zorganizowanych przez nasze panie.

Po wakacyjnej przerwie mamy mnóstwo sił na nowe przygody, które będziemy wspólnie przeżywać
z naszymi koleżankami i kolegami, a w poznawaniu nowych i ciekawych rzeczy pomagać nam będą nauczyciele.

MIKOŁAJKI, MIKOŁAJKI

Św.Mikołaj jak co roku pamiętał również o naszych 7-kowych przedszkolakach! Było wiele radości i prezentów. Dziękujemy św.Mikołaju i do zobaczenia za rok!!!

Pola nadziei

Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to kim jest;

nie przez to co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi

św. Jan Paweł I

UCZYMY POMAGAĆ

Nasza szkoła w tym roku szkolnym bierze udział w pięknej akcji Pola Nadziei.

Koordynatorem programu jest pani Beata Sobór-  nauczycielka w oddziałach przedszkolnych.

Celem programu  jest szerzenie idei hospicyjnej, pozyskiwanie funduszy na prowadzoną opiekę dla nieuleczalnie chorych, uwrażliwianie dzieci, młodzieży, dorosłych na potrzeby chorych, zachęcanie do wolontariatu i możliwość pomocy.

W październiku dzieci i uczniowie klas I – III będą sadzić cebulki żonkili na terenie naszej szkoły. W ramach realizacji programu Pola Nadziei, koordynatorzy z hospicjum będą gościć w naszym przedszkolu i szkole. Przeprowadzone zostaną pogadanki, prelekcje, celem zachęcenia do bezinteresownej pomocy na rzecz chorych i ich rodzin.

POLA NADZIEI jest to program, który stworzony został przez organizację charytatywną Marie Curie Cancer Care w Wielkiej Brytanii. Ideą programu jest uwrażliwianie społeczeństwa na los terminalnie chorego człowieka. W 1998 roku organizacja MCCC w Edynburgu obchodziła swoje 50-lecie. Przygotowując się do obchodów tej uroczystości, mając za patronkę Marie Skłodowską-Curie, postanowiła zapoznać ze swoją inicjatywą hospicja polskie. Kraków jest miastem bliźniaczym z Edynburgiem, zatem to on został wybrany, jako miejsce polskiej edycji Pól Nadziei. Beneficjentem programu zostało Hospicjum św. Łazarza. Wiosną 1998 roku w parkach krakowskich zakwitły pierwsze Pola Nadziei. Organizacja MCCC przekazała wówczas 350 tys. żonkilowych cebulek oraz niezbędną do przeprowadzenia akcji pomoc i wiedzę, a po zakończeniu akcji wyraziła zgodę na rozpropagowanie akcji w całej Polsce.

ŻONKIL  w czasach starożytnych był symbolem nadziei na nowe życie-odrodzenie. Widocznym elementem kampanii jest właśnie ten kwiat - piękny, subtelny, doskonały w swoim kształcie, barwie, zapachu, ale też kruchy, delikatny, jak delikatne i kruche jest życie człowieka. Żonkile są międzynarodowym symbolem nadziei, łącznikiem miedzy ludźmi zdrowymi, a tymi których dotknął ból choroby nowotworowej. Spoglądając na niego, pamiętamy o ludziach chorych, cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata, pamiętamy o ich bliskich.