Nawigacja

   

   Doradca zawodowy

 

Galeria zdjęć

   Solidarni

   z Ukrainą 

 

 • Wspomnień czar... Chociaż Święto Osób Niepełnosprawnych za nami, nie przestajemy wspominać tamtego dnia. Wydarzenie od lat gromadzi dzieci, młodzież i dorosłych, aby zaznaczyć, jak ważna jest solidarność oraz wsparcie dla osób borykających się z różnymi niesprawnościami. W tym roku to my, społeczność Szkoły Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi, otrzymaliśmy symboliczny klucz do bram miasta Jaworzna, który przekazał uczniów Pan Prezydent Miasta, Paweł Silbert.

  Spotkanie osób niepełnosprawnych, ich kolegów z klas integracyjnych oraz opiekunów i nauczycieli miało miejsce w Hali Sportowej MCKiS. Ilość przygotowanych dla gości atrakcji przyprawiała o kolorowy zawrót głowy. Dzieci mogły same sobie pomalować drewniane breloczki, uczestniczyć w doświadczeniach, warsztatach malowania twarzy, makijażu, zaplatania warkoczyków. Chętni fotografowali się w fotobudce. Dostępne były dmuchane zjeżdżalnie, zorganizowano liczne zabawy, tańce, pokazy. Nasi uczniowie zaprezentowali muzyczną ucztę dla ucha, grając na szkolnych instrumentach perkusyjnych oraz na fletach. Osoby zmęczone i potrzebujące chwili wyciszenia mogły odpocząć w wyznaczonej strefie relaksu. Nie zapomniano też o rozkoszy dla podniebień – przygotowano słodki poczęstunek.

 • Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat. (J. Korczak) Pomni tych słów Rodzice naszych uczniów oraz nauczyciele wychowania fizycznego przygotowali moc atrakcji z okazji Dnia Dziecka, by na twarzach naszych podopiecznych zagościł promienny uśmiech.

  W miniony piątek, 2 czerwca w murach naszej szkoły i na boiskach miał miejsce piknik rodzinny połączony ze szkolnym Dniem Sportu. Były rozgrywki piłki nożnej, zawody zręcznościowe, wyścigi rzędów, siatkówka, gra w zbijaka, szachy i wiele innych zajęć ruchowych. Najlepsi uczestnicy rozgrywek sportowych zostali nagrodzeni. Poza zabawami sportowymi gościliśmy przedstawicieli służb mundurowych (Policję, Straż Miejską, Służby Ochrony Kolei, Straż Pożarną), którzy przybliżyli dzieciom tajniki swojej pracy, pozwolili zajrzeć do pojazdów służbowych.

 • 22 maja 2023 roku w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaworznie odbył się XI Miejski Konkurs Piosenki JAWOREK 2023.

  Celem konkursu było wyłonienie najbardziej utalentowanych wokalnie uczniów, popularyzacja piosenek o Mamie oraz dobra zabawa z piękną piosenką.

  Młodzi wykonawcy mieli za zadanie zaprezentować piosenkę o Mamie. Występował soliści i zespoły. Poziom konkursu był bardzo wysoki. Jury brało pod uwagę dobór repertuaru, znajomość utworu oraz warunki wokalne małych wokalistów. Emocje były ogromne, ale nasi reprezentanci - uczniowie klas pierwszych, zwycięzcy eliminacji szkolnych, poradzili sobie z zadaniem doskonale.

 • 28 lutego 2023 r. odbył się III etap Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki.

  Nasza ubiegłoroczna finalistka tego konkursu

  Milena Kita z klasy 8e w tym roku zdobyła tytuł Laureatki.

  To ogromne osiągniecie, które zwolniło Milenę z egzaminu ósmoklasisty z tego przedmiotu.

  To nie jedyny sukces tej uczennicy:

  - w XVII Wojewódzkim Konkursie Matematycznym Bomba z Matmy okazała się bezkonkurencyjna i zajęła w nim 1. miejsce, pokonując 53 uczestników;

  - w Ogólnopolskim Konkursie Logicznego Myślenia zajęła 8. miejsce w kraju uzyskując

 • Fantastyczne emocje towarzyszyły naszym uczniom podczas Drużynowych Mistrzostw Jaworzna w Halowej Lekkoatletyce. Mnóstwo medali, wiele punktowanych miejsc i na koniec ogłoszenie wyników drużynowych, w których SP7 zajęła …, ale zacznijmy od początku.

  Jako pierwsi startowali reprezentanci klas I-II:

  Martyna Szot I miejsce bieg krótki, Hanna Szewczyk III miejsce w biegu średnim, Jagoda Lach III miejsce w skoku w dal, TolaTomoń III miejsce w biegu krótkim oraz I miejsce sztafeta dziewcząt Martyna Szot, Sandra Tomoń, Natalia Parszewska, Hanna Szewczyk.

 • ​​​​​​Co roku 9 maja na starym kontynencie obchodzony jest Dzień Europy – święto pokoju i jedności. Upamiętnia on rocznicę wygłoszenia historycznej deklaracji, w której Robert Schuman przedstawił swoją wizję nowej formy współpracy politycznej w Europie, dzięki której wojna między narodami europejskimi stałaby się nie do pomyślenia. Plan Schumana uważa się za zalążek tego, czym dzisiaj jest Unia Europejska.

  Uczniowie klas ósmych naszej szkoły postanowili uczcić ten dzień w wyjątkowy sposób. Apel, prezentacja państw Unii Europejskiej, wystawa plakatów przedstawiających instytucje UE, konkursy i degustacja kuchni europejskiej to efekty pracy wszystkich 148. uczniów klas ósmych, którzy przez trzy tygodnie na lekcjach wiedzy o społeczeństwie realizowali projekt edukacyjny o tematyce europejskiej. Celem wszystkich działań było propagowanie idei Wspólnej Europy. Dodatkowo ósmoklasiści wzięli udział w konkursie wiedzy o Unii Europejskiej „Unia z PL-usem”, a uczniowie klas młodszych w konkursie plastycznym o tematyce proeuropejskiej.

 • 9 maja to szczególny dzień dla naszej świetlicy. W ramach konkursu #ZDROWOROSNA otrzymała ona NAGRODĘ DNIA - bon upominkowy, który został przeznaczony na zakup sadzonek lawendy, które będą pięknie prezentowały się przed naszą szkołą. Dziękujemy Pani Elizie, Pani Monice oraz dzieciom za wspaniałą inicjatywę i gratuliujemy.

 • 4 maja 2023 r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Jaworznie odbyły się X Drużynowe Mistrzostwa Szkół Podstawowych w Boccii. Zawody zostały przeprowadzone w trzech kategoriach grupowych. Każdy zespół liczył dwie lub trzy osoby: B 1 – dziewczęta klasy I – VIII, B 2 – chłopcy klasy I – VIII i B 3 Open – osoby niepełnosprawne.

  Naszą szkołę godnie reprezentowało jedenaście osób: Michał Bańkowski, Maja Jaromin, Wojciech Kawala, Natalia Kądziołka, Patryk Kociełkiewicz, Gabriel Przewoźny, Zuzanna Rostkowska, Dominik Strugała, Andrzej Trojan, Natalia Wnorowska, Dominika Wojtas. Zawodnikom udało się osiągnąć zwycięstwo i zająć:

 • ​​​​​​​JURY w skłdzie: Klaudia Marecka-Grzybała, Sylwia Szymczyk, Ewa Dziubek po zapoznaniu się z wieloma pięknymi baśniami na posiedzeniu w dniu 27 kwietnia 2023 postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

  I MIEJSCE

  "Baśń o czerwonych smokach" Franciszek Gąsiorowski-Kutyła, Szkoła Podstawowa nr 12 w Jaworznie, klasa VI

  II MIEJSCE

  "Baśń o magicznej baletnicy i rudym kocie" Lena Matusik, Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Jaworznie, klasa VIII

  III MIEJSCE

  "Biały lisek" Judyta Dubiel Szkoła Podstawowa nr 12 w Jaworznie, klasa VIII

 • Zawody odbyły się 21 kwietnia. Nasi uczniowie zdominowali je. Byliśmy najlepszą szkołą w klasyfikacji drużynowej, zdobywając 2 złote, 2 srebrne i 3 brązowe medale.

  W kategorii dziewcząt open na prawą rękę:

  1. miejsce Marta Kowalska,

  2. miejsce Henryka Nycz

  3. miejsce Zuzanna Kosiór

  4. miejsce Monika Jaskierny

  6. miejsce Julia Wolak

  10. miejsce Lena Sekunda

  14. Malwina Sajdak

  20. miejsce Antonina Bartosik

  W kategorii chłopców do 60 kg na prawą rękę:

  10. miejsce Wojciech Wojtas

  W kategorii chłopców do 75 kg na prawą rękę:

 • 21 kwietnia w naszej szkole odbył się uroczysty apel przygotowany w związku z Międzynarodowym Dniem Ziemi. Uczniowie z klas 1 b i 2 c zaprezentowały atrakcyjny program artystyczny, w którym poprzez śpiew, taniec i recytację pokazały, jak ważna dla każdego człowieka jest zielona przyszłość i że trzeba inwestować w ekologię, bo mimo, że:

  Człowiek sam gotuje piekło i raj.

  Zatruwa wody, niszczy, las.

  To kiedy klęska zagraża światu,

  Jednoczy siły, pomoc da.

  Uczniowie w humorystyczny sposób, dostępny też dla najmłodszych dzieci, zaprezentowali swoje sposoby ratowania naszej planety. W ciekawych strojach, w barwach Ziemi, w pięknej scenerii wyśpiewali i wytańczyli swój protest wobec tych, którzy niszczą świat.

 • W dniu dzisiejszym (19.04.2023 r.) przypada 80. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim - największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II Wojny Światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie. Tego dnia Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN organizuje corocznie akcję społeczno-edukacyjną Żonkile . W tym roku również nasza szkoła dołączyła do akcji. Uczniowie klas ósmych z nauczycielami historii przygotowali specjalnie na to wydarzenie symboliczne żonkile, 750 sztuk zostało rozdanych całej szkolnej społeczności. Z okazji tego wydarzenia na lekcjach historii została uczniom przybliżona tematyka powstania w getcie warszawskim. Zajęcia zostały zorganizowane w oparciu o specjalnie przygotowany film krótkometrażowy Zdążyć przed Panem Bogiem, stworzony na podstawie reportażu autorstwa Hanny Krall dla klas VII-VIII oraz książki Takich dwóch, jak nas trzech Katarzyny Ryrych dla klas IV-VI. Jak co roku hasłem przewodnim akcji jest Łączy nas pamięć, w tym roku nasza społeczność do niej dołączyła, dostrzegając potrzebę wspólnoty, znaczenia solidarności i dialogu ponad podziałami.

 • Jaworznickie Forum Doradztwa Zawodowego zaprasza do zapoznania się z poradnikiem "Co poszkole podstawowej".

  Jego celem jest udzielenie uczniom ostatnich klas szkół podstawowych i ich rodzicom odpowiedzi na kluczowe pytania dotyczące wyboru dalszej drogi kształcenia. W poradniku znajdują się informacje na temat systemu kształcenia ponadpodstawowego oraz oferty edukacyjnej miasta Jaworzna.

  informator_27.03.2023.pdf

 • 23 marca wybrani uczniowie klas siódmych i ósmych naszej szkoły mieli okazję wziąć udział w warsztatach wiązania węzłów marynarskich oraz zapoznać się z podstawową wiedzą żeglarską. Warsztaty były zwieńczone konkursem na najlepiej zawiązane węzły i quizem wiedzy marynistycznej.
  Dodatkową atrakcją była prezentacja broni używanej przez polskie służby mundurowe. W pierwszej
  kolejności uczniowie poznali zasady bezpieczeństwa obchodzenia się z bronią i podstawy strzelectwa
  sportowego. Następnie wszyscy uczestnicy zajęć mieli okazję poznać m.in. karabin Grot, Beryl a także
  Ak47.
  Zarówno warsztaty wiązania węzłów jak i pokaz broni przeprowadzony został przez specjalistów z Ligi
  Obrony Kraju, za co serdecznie dziękujemy.

 • Przeprowadzenie prób sprawności fizycznej do klasy sportowej o profilu piłka siatkowa dziewcząt w naszej szkole odbędzie się 3 marca 2023 r. o godz. 16.00 w sali gimnastycznej.

  Serdecznie zapraszamy.

Sobota 10.06.2023

Tygodniowe menu

 

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Skłodowskiej - Curie w Jaworznie
  43-609 Jaworzno
  ul. Ławczana 12
 • 32 76 29 180

Galeria zdjęć